Click for more products.
No produts were found.
Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Warsztaty z Olejków Eterycznych

Profesjonalne kursy z Olejków Eterycznych

Olejki eteryczne - jak powstają?

Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin i jeśli zastosowane są wszelkie zasady prawidłowej destylacji, zachowują wartość terapeutyczną. Z niektórych roslin, zwłaszcza z kwiatów, wytwarza się aromatyczne absoluty. Inne olejki eteryczne uzyskuje się poprzez destylację parą wodną, ​​destylację CO2 czy tłoczenie na zimno. Posiadają niepowtarzalny zapach i są wykorzystywane w aromaterapii, perfumach, a nawet w medycynie. Pomimo różnych zalet olejków eterycznych, stosowanie tych pachnących substancji może wywoływać wiele pytań. Ekstrakty roślinne znajdują wiele zastosowań w życiu codziennym. Nowoczesne sposoby wykorzystania olejków eterycznych obejmują wytwarzanie mydła, kosmetyków i środków czystości, a także wspierają tradycyjne metody leczenia przy problemach zdrowotnych. Pojawia się coraz większe zainteresowanie tematem i ciekkawość dotycząca sposobów i bezpieczeństwa ich użytkowania.

Olejki eteryczne - stwórz naturalne produkty!

Akademia ViaAroma to cykliczne warsztaty, podczas których opowiadam o naturalnych olejkach eterycznych. Przedstawiam ich niesamowite właściwości, lecz przede wszystkim pokazuję, jak ich bezpiecznie używać i z czym mieszać. Uczę odróżnić czysty olejek naturalny dobrej jakości od rozcieńczonego, który stracił swoje właściwości. Wąchamy, sprawdzamy i wymieniamy się doświadczeniem.
Akademia jest dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy inne pasje. Świetnie sprawdzą się osoby, które kochają własnoręcznie robione zapachy, a także te, które dopiero zapoznają się z aromaterapią. Jeśli chcesz móc zadbać o swoje zdrowie, zajęcia z aromaterapii z pewnością przyniosą Ci dużą dawkę wiedzy. Dodatkowo podczas niektórych prowadzonych zajęć, uczestnik może otrzymać certyfikat poświadczający nabyte umiejętności. Dzięki takim warsztatom poznasz tajniki dbania o ciało i emocje, które odmienią Twoje życie!

Tworzenie naturalnych zapachów - wydarzenia tematyczne

W naszej ofercie przedstawiamy różne formy spotkań. Świetnie będą bawić się na nim przyjaciółki podczas wspólnego spotkania lub na wieczorze panieńskim. Przyjaciele zadbają o swój relaks, a pary spędzą wspólnie czas w otoczeniu pięknych aromatów. Podstawy aromaterapii z pewnością będą świetną formą integracji dla pracowników różnych firm. Organizujemy także pokazy na urodziny, romantyczny wieczór dla dwojga czy spotkania świąteczne bądź okolicznościowe.
Poruszamy różne tematy: od tego jak przygotować własną apteczkę podróżną opartą o olejki eteryczne, przez wpływ olejków na emocje, kończąc na zajęciach z tworzenia środków czystości, kosmetyków do ciała i włosów na bazie olejków oraz z komponowania własnych naturalnych perfum. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić się w roli twórcy własnej pachnącej mieszanki. Będzie to z pewnością duży zastrzyk wiedzy, ale i świetnej zabawy!
Zapraszamy na nasze warsztaty: ,,Wpływ olejków eterycznych na emocje - komponowanie własnych naturalnych perfum", ,,Podręczna apteczka – niezbędne olejki eteryczne w twoim domu" oraz ,,Naturalnie czysty dom".


Sprawdź terminarz szkoleń https://viaaroma.pl/terminarz.html

Reklacja z minionych warsztatów: 

Ostatnie warsztaty w dniu 27 marca b.r. upłynęły w przyjemnej atmosferze, wśród naturalnych aromatów, przy relaksacyjnej muzyce, podczas degustacji pożywnego fit śniadania. Spotkanie miało miejsce w  naszej siedzibie przy al. Jana Pawła II.

Tematem przewodnim był tym razem „Wpływ olejków na emocje”.

Poznawałyśmy te olejki, które według wiedzy aroma terapeutycznej mają wpływ na nasz nastrój.

Podzieliłyśmy je na kilka grup: te, które podnoszą nastrój, dodają energii, wyciszają i uspokajają, pomagają przetrwać trudne chwile związane ze stratą, czy uregulować wahania hormonalne.

Uczestniczki wybrały z odpowiedniej grupy te olejki, których zapach najbardziej im się podobał, aromaterapia zaleca kierowanie się przy doborze olejków eterycznych własnym gustem, bowiem nasze zmysły podpowiadają nam co dla nas jest najlepsze.

Zgodnie z zasadami tworzenia perfum naturalnych mieszałyśmy w odpowiednich proporcjach ulubione nuty zapachowe z olejami bazowymi tak, aby każda z uczestniczek mogła zabrać do domu gotowy, indywidualny zapach. Dla wygodnej aplikacji dziewczyny otrzymały eleganckie złote i srebrne szklane buteleczki  roll-on marki ViaAroma, które zawsze mogą mieć przy sobie w torebce.

W czasie warsztatów jak zawsze padło wiele pytań dotyczących zastosowania olejków na różne dolegliwości, to dostarczyło mi tematów na kolejne spotkania, które planujemy na czerwiec.

Dziękujemy!

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się