Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Naturalne perfumy odmienią Twoje życie.

Większość z nas używa codziennie wody toaletowej lub spryskuje ciało perfumami. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasza skóra pachnie słodko lub orientalnie, świeżo, albo z odrobiną pikanterii, a już na pewno nie wyobrażamy sobie  wielkiego wyjścia bez dodatkowej aury zapachów!

Tylko, czy zastanawialiście się kiedykolwiek co zawierają perfumy, które kupujemy w sieciówkach?

Walkę producentom perfum wypowiedziała aktorka Michelle Pfeiffer, chcąc uzyskać rzetelne informacje na temat składu sprzedawanych w perfumeriach zapachów.

Nigdy dotąd nie myślałam, że alergia może być wynikiem stosowania syntetycznych zapachów, wiele osób stosuje perfumy i nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie sztuczne składniki wywołują u nich bóle głowy, apatię, osłabienie. Robert Tisserand w swojej książce "Essential oil safety" opisuje jak szkodliwe mogą być substancje zawarte w syntetycznych perfumach i przestrzega przed ich stosowaniem zwłaszcza alergików i osoby z tendencją do migren.

Dzisiejsze trendy eko i "zero waste" spowodowały, ze wiele osób zaczęło zwracać uwagę na odżywianie, wybierają w sklepach produkty z upraw ekologicznych, czytają składy kosmetyków, które stosują regularnie, rezygnują z chemii gospodarczej na korzyść produktów naturalnych. Ku mojemu zdziwieniu, większość z tych osób nadal kupuje sztuczne zapachy do mieszkań i używa syntetyczne perfumy. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze z przyzwyczajenia, ciężko jest z dnia na dzień zrezygnować z pachnącej mgiełki, która daje nam poczucie luksusu. Po drugie, wiele osób nie ma świadomości, jak szkodliwe jest używanie takich zapachów na co dzień. Po trzecie naturalne aromaty kojarzą się nam z miętą, czy bazylią, a mało kto marzy o tym, by pachnieć ziołami...chcę Ci jednak pokazać, że się mylisz!

Większość perfum naturalnych powstała na bazie naturalnych olejków eterycznych, początkowo wszystkie perfumy były naturalne, dopiero przemysł farmaceutyczny, szukając oszczędności, postanowił wyprodukować odpowiedniki naturalnych olejków w sposób syntetyczny. To obniżyło znacznie koszty produkcji perfum, poza tym ułatwiło dostępność składników zapachowych (firmy nie są już uzależnione od pory roku i zbiorów roślin, a cena nie zależy od urodzaju w danym roku).

Tak więc widzisz, że bogactwo nut zapachowych pochodzi właśnie z natury i zanurzając się w świecie olejków eterycznych każdy znajdzie coś dla siebie.

Możesz używać czystego absolutu Frangipani, lub gotowej mieszanki ONA, a jeśli chcesz mieć swoje wyjątkowe perfumy - przyjdź na warsztaty i skomponuj swój indywidualny zapach. Możesz nim wyrazić siebie, dodać sobie klasy, a dodatkowo poprawić nastrój lub ukoić nerwy.

Nie bez znaczenia jest fakt, że olejki eteryczne nie tylko są zdrowszą wersją perfum syntetycznych, ale dzięki nim możesz  również wpłynąć na swój nastrój. Niektóre olejki działają jak naturalne antydepresanty (pomarańcza, cytryna, mandarynka), inne wyciszają (lawenda), są też takie, które motywują do działania (grejpfrut).

Wśród naturalnych olejków eterycznych znajdziesz też takie, które sprzyjają medytacji (paczula, sandał), albo afrodyzjaki (ylang ylang, pieprz czarny), tych właściwości jest tak dużo, jak dużo różnych nut zapachowych.

Łączenie nut podstawy, z nutami serca i głowy daje niekiedy wyjątkowo piękne kompozycje, a dodatkowo możesz regulować swój nastrój, stabilizować hormony i wywoływać odpowiednie emocje u bliskich.

Przełącz się na naturę!

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się