Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Kwiaty Polskie - tym razem na ludowo i kolorowo!

Zainspirowani polską sztuką ludową w naszej najnowszej kolekcji postawiliśmy na elementy wzornictwa ludowego. Pojawiły się u nas kwiaty polskie, nieodłącznie związane z polskim folklorem.

Pomysł na kwiaty ludowe narodził się na widok pięknych wycinanek pochodzących z rejonu Łowicza. Wycinanki łowickie tworzy się poprzez wycinanie wzorów na kolorowym papierze, i naklejanie mniejszych motywów na ich większe odpowiedniki. Najczęściej używanymi motywami są roślinne ornamenty, kwiaty i koguty. Rękodzieło łowickie, dzięki unikatowości na skalę światową, zyskały uznanie i sławę nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W ostatnich latach obserwujemy powrót do estetyki ludowej. Obecnie tematyki łowickich wycinanek używa się powszechnie w zdobnictwie. Wzory te pojawiają się na porcelanie, tkaninach i pamiątkach. Dlatego nie mogło zabraknąć ich i u nas.

Ludowe kwiaty polskie przybliżają nam sielskie klimaty naszego kraju, kojarzą się z dzieciństwem, promują naszą kulturę. Doskonale sprawdzają się na prezenty dla naszych bliskich, zwłaszcza przebywających za granicą. Mogą być ciekawym prezentem z Polski dla znajomych obcokrajowców.

Czym pachną nasze kwiaty? Wybór należy do Ciebie! Jaki olejek eteryczny wybierzesz, taki aromat będzie się wydobywał z wnętrza Twojej biżuterii zapachowej. Natomiast duży wybór kolorowych wkładów daje możliwość zabawy barwą. Twoje kwiaty raz mogą być czerwone, a innym razem żółte lub niebieskie…

Ten wzór stworzyliśmy z myślą o bransoletce zapachowej, ale zapragnęliśmy udostępnić go również w wersji samochodowej, dlatego dostępny jest teraz także w aromatyzerach do aut. Niezależnie czy wybierzesz bransoletkę ludową, czy folklorystyczny aromatyzer samochodowy będziesz wspierać polską tradycję!

PROMUJ POLSKĄ SZTUKĘ LUDOWĄ WYBIERAJĄC WZORY Z KOLEKCJI KWIATY POLSKIE

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Podziel się