Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Czego boją się kleszcze, a od czego uciekają komary?

by

Czy można spędzić ciepły wiosenny wieczór na łonie natury, bez kleszczy i komarów?

"Wiosna pachnąca młodymi pędami sosny, wiosna koloru świeżej mięty, wiosna kwitnących kasztanów…”

Oczywiście, że tak: wykorzystując skuteczną, naturalną, bezpieczną dla ludzi i zwierząt metodę ochrony przed insektami.

Zbliżają się wiosenne pikniki na łonie natury, z grillowaną kiełbasą, gitarą przy ognisku i… chmarą komarów i kleszczy. Znasz ten moment, kiedy spotkanie nabiera tempa, przysmaki na grillu dochodzą i wtedy właśnie pojawiają się oni... Te krwiopijcze bestie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie: pokrzyżują plany imprezy w ogródku, popsują romantyczny wieczór pod gwiazdami, pozostawiając nie tylko brzydkie, swędzące ślady, ale także zagrożenie chorobą czy długo gojące się rany. Z obawy przed komarami i kleszczami pryskamy się preparatami o zapachu sklepu z farbami, rozsiewając wokoło truciznę nie tylko dla owadów. Zamieniamy zwiewne sukienki na szczelnie chroniące nas dresy, a wystarczy do ładnej bluzki założyć bransoletkę odstraszającą komary i kleszcze  i po kłopocie...

Niekiedy nawet rezygnujemy z wypoczynku na świeżym powietrzu, przedkładając komfort psychofizyczny nad spotkanie z naturą zapominając, że to własnie natura podpowiada nam skuteczne zabezpieczenie przed ugryzieniami - sięgnij po naturalny olejek przeciwko kleszczom i komarom.

NIEBEZPIECZNY MAŁY OWAD

Niestety, silne reakcje alergiczne mogą zostać wywołane zarówno ugryzieniami tych insektów,   jak i zwalczającymi je aerozolami. Nie bez powodu też dużo się słyszy o kleszczowym zapaleniu  mózgu czy boreliozie, które są bardzo groźnymi chorobami, a zakażeniu rzadko towarzyszy objaw skórny pozwalający na szybką diagnozę i reakcję. Co więcej, statystyki pokazały, że coraz częściej spotykamy się z kleszczami również w mieście. Nie sposób uniknąć zagrożenia, pozostaje więc poszerzać wiedzę i chronić się jak najlepszymi metodami. Tu sprawdza się doskonale mieszanka stworzona ze 100% naturalnych olejków eterycznych.

NATURA ZAMIAST CHEMII

Czy kupując preparat anty kleszczowy, czy przeciw komarom zastanawiasz się co tam jest w środku?

Dostępne na rynku preparaty zawierają substancje chemiczne o "romantycznych" nazwach: butyloacetyloaminopropionian etylu czy NN-dietylo-m-toluamid potocznie zwany DEET, substancje mogące powodować niepożądane skutki uboczne, niekorzystnie działają na układ nerwowy, nie powinno się ich stosować po opalaniu, przy podrażnieniach skórnych, u kobiet w ciąży i dzieci poniżej 12 roku życia. W trosce o zdrowie swoje i bliskich zawsze należy dokładnie zapoznawać się ze składem danego produktu, stosować zasady bezpieczeństwa przy rozpylaniu, pamiętać o koniecznej higienie, unikać – jakkolwiek niemożliwe może to się wydawać – spożycia. Nie jest to łatwe szczególnie w przypadku spirali przeciw komarom, których dymu nie sposób nie wdychać, nie mówiąc już o jego nieuniknionym wręcz – np. podczas kolacji na tarasie – kontakcie z żywnością. Czym walczyć z gryzącymi owadami, żeby nie zostać pokonanym własną bronią?

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych olejków eterycznych

Gwarantują nam skuteczność, ale i zdrowie, na którym przecież bardzo nam zależy. Komary i kleszcze wybierają ofiary, kierując się zapachem, zapachem więc z nimi walczmy. Ogród, balkon czy taras można obsadzić roślinami, które trochę odstraszają bzyczące źródło utrapienia, np.: lawendą, kocimiętką, ale oczywiście nie będziemy zawsze i wszędzie się z tymi roślinami przemieszczać. A zatem co jeszcze możemy zrobić? Z pomocą przychodzi znana od wieków aromaterapia.

Olejki eteryczne to nic innego jak esencja roślin, te zaś mają szerokie, nie od dziś znane zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Aromaterapia jest naturalną metodą wspierania zdrowia przez traktowanie ciała i duszy jako całości. Dzięki niezwykłym właściwościom wybranych olejków eterycznych udaje się uzyskać równowagę fizyczno-emocjonalną, a harmonia ciała i umysłu pobudza organizm do wzrostu odporności na bakterie, wirusy i stres! Wśród szerokiego wachlarza możliwości ukrytych w zapachu, znajdzie się i sposób na walkę z nieprzyjaznymi owadami. Niektóre rośliny wytwarzają specyficzne olejki w celu odstraszania szkodników, aby zapewnić przetrwanie gatunku i te właściwości wykorzystujemy dobierając olejki odstraszające kleszcze i komary. Komary uciekają od zapachu trawy cytrynowejcytrynylawendyeukaliptusapaczuli czy ylang ylang. Możemy też mieszać te olejki, aby wzmocnić ich działanie i skomponować zapach najbliższy naszym gustom. Oczywiście nikt nie weźmie – z wiadomych względów – aromatyzera elektrycznego, czy kominka zapachowego na spacer brzegiem jeziora, ale np. pachnącą zawieszkę  już tak. 

WYBIERZ NATURALNY-SKUTECZNY-BEZPIECZNY SPOSÓB, ABY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED KOMARAMI I KLESZCZAMI

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Podziel się