Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Dlaczego olejek z lawendy powinien być w każdym domu?

Lawenda jest jednym z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych olejków, które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce! Zwłaszcza jej działanie uspokajające i relaksujące jest powszechnie znane i przynosi doskonałe rezultaty. Nie należy jednak zapomnieć, że lawenda jest świetnym antyseptykiem.

Olejek lawendowy występuje w wielu miejscach na świecie, jednak ze względu na zróżnicowane warunki klimatyczne roślina ta może się różnić zapachem. Za najlepszą jakościowo uznawana jest lawenda francuska, trzeba jednak zwrócić uwagę na czystość olejku. Aby otrzymać w procesie destylacji 500g olejku z lawendy potrzeba  ponad 100kg lawendy- stąd stosunkowo wysoka cena 100% naturalnego olejku. Wielu producentów aby obniżyć cenę olejku stosuje różnego rodzaju rozcieńczenia i zafałszowania. Niestety po nie właściwym rozcieńczeniu olejek ten traci swoje naturalne właściwości. My dbamy o najwyższą jakość naszych olejków!

Lawenda już w starożytności była uznawana i hodowana ze względu na niepowtarzalny aromat i odkryte właściwości. Początkowo używano lawendy do kąpieli, relaksu, następnie dodawano do potraw, aż zaczęto stosować ją jako perfumy. W średniowieczu uprawiana była przez zakonników i wykorzystywana do produkcji nalewek i kosmetyków.

Olejek lawendowy usuwa stres, zastosowany na skroniach likwiduje napięcie i ból głowy. Przynosi ulgę osobom cierpiącym na powtarzające się migreny. Dodanie kilku kropli lawendy na poduszkę ułatwia zasypianie. Rozproszony olejek w sypialni w dyfuzorze uspokaja i zapewnia spokojny sen dzieciom i dorosłym. Olejek z lawendy zaleca się stosować pomocniczo w okresie nasilenia alergii, najlepiej sprawdza się podczas aromaterapii z dodatkiem olejku z mięty pieprzowej i cytryny.

Olejek z Lawendy FrancuskiejLawenda w każdej postaci jest ochroną przed owadami, można ją rozpylać w pomieszczeniu, lub posmarować kilkoma kropelkami zmieszanymi z balsamem do ciała, albo nosić zawieszkę zakroploną olejkiem lawendy, aby pozbyć się natrętnych muszek, czy komarów latem na spacerze. Olejek z lawendy używany jest bardzo często do mieszanek przeciw kleszczom i komarom. Można nim spryskać pomieszczenie, aby pozbyć się moli, pająków, czy muszek w domu. Właściciele czworonogów sięgają po lawendę, aby skutecznie chronić zwierzęta domowe przed pchłami i kleszczami. Zaledwie kilka kropli w naszyjniku lub bransoletce do aromaterapii pomoże pozbyć się lęków i przyniesie spokój i równowagę przez cały dzień. Terapeuci często zalecają olejek z lawendy jako dodatkowe wsparcie przy leczeniu bezsenności, depresji, czy stresu. Olejek z lawendy warto mieć zawsze przy sobie, gdyż działa szybko, kiedy dopada nas lęk, panika, histeria wtedy wystarczy powąchać bezpośrednio z buteleczki, lub skropić chusteczkę i wykonać kilka głębokich wdechów, aż Twój organizm uspokoi się.Stosowana miejscowo lawenda jest niezastąpiona w przypadku ukąszeń przez owady, natychmiast przynosi ulgę i łagodzi swędzenie, użycie z żelem aloesowym na oparzoną skórę przyspiesza gojenie i dzięki jej właściwościom nie pozostają blizny. Również sprawdza się w przypadku poparzeń słonecznych.

W kosmetologii lawenda jest często dodawana przy produkcji mydeł – ze względu na właściwości pielęgnacyjne, przeciwzmarszczkowe i wygładzające, do szamponów do włosów, gdyż pomaga w walce z łupieżem i chroni przed wszami (niestety powszechnymi zwłaszcza w szkołach i przedszkolach). Dbając o ciało nie zapomnij, że lawenda pobudza limfę, dzięki czemu zapobiega obrzękom, przynosi ulgę obolałym nogom, świetnie sprawdza się przy żylakach. Dodatkowo wpływa korzystnie na zmniejszenie cellulitu i walce z nadwagą.

OLEJEK Z LAWENDY JEST DOBRY ZARÓWNO DLA CIAŁA JAK I DLA DUCHA, NIE ZAPOMNIJ GO ZABRAĆ NA WAKACJE

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się