Click for more products.
No produts were found.
Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Aromaterapia - co to takiego?

Węch jest najbardziej wrażliwym z pięciu zmysłów, a badania pokazują, że prawie 75% emocji wynika z zapachu. Udowodniono, że wdychanie olejków eterycznych to  najszybsza metoda na skuteczne dostarczenie substancji roślinnych do naszego krwioobiegu. Możemy oczywiście pić herbatki ziołowe, łykać kapsułki z wyciągiem z roślin,... tylko po co? Z leczniczych właściwości tych samych darów natury możemy korzystać bez obciążania układu trawiennego, a ich dotarcie do krwi będzie znacznie szybsze. Wystarczy inhalować olejki eteryczne, co jest dość przyjemne, a nawet aromatyczne :)

Urok olejków eterycznych często leży w pragnieniu zaprowadzenia harmonii ciała i umysłu.  To właśnie dobry nastrój i optymizm zapewniają zdrowe ciało. Większość olejków ma bardzo pozytywny wpływ na nasze emocje, a jednocześnie pomaga zabliźniać rany, czy odstraszać insekty, aby poznać wszystkie właściwości olejków trzeba się dobrze zagłębić w tajemnicze moce poszczególnych roślin.

To, co na samym początku przygody z aromaterapią pociąga nas w olejkach eterycznych, to niewątpliwie aromat. Pachnące nuty urzekają zmysły i wywołują emocje. Zapachy mogą przywoływać wspomnienia z dzieciństwa lub obrazy z podróży, w dużym stopniu zapamiętujemy bowiem miejsca i sytuacje właśnie poprzez zapachy. Aromat jest dopełnieniem potraw, bez nich nawet najlepsze dania byłyby mało smaczne. Czym byłyby piękne fioletowe pola lawendy bez ich charakterystycznej woni..? Zapachy otaczają nas wszędzie! Zaletą naturalnych olejków eterycznych jest ich działanie prozdrowotne, ten zapach zamknięty w maleńkich buteleczkach potrafi często zdziałać dla naszego organizmu „cuda”!

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się