Olejek z Cytryny

pojemność
PLN38.00
Tax included
Quantity
In Stock

100% Naturalny olejek eteryczny ze skórek cytryn

INCI: Citrus Limon Peel Oil

Nazwa botaniczna: Citrus Limon, L. Burm.

Zapach: świeży, orzeźwiający, cytrusowy

Kraj pochodzenia: Włochy (Calabria)

Skład: Limonene (60% - 68%), β-Pinene (10% - 16,5%), α-Pinene (1,5% - 3%), Citral ( 1,4% - 3,2% )

Cytrynowa świeżość z południa Włoch!

Działanie: Chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozprzestrzeniany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem.  Wspomaga też leczenie nadciśnienia i  obniża temperaturę.. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie.

Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji, badania wykazały, że biura rachunkowe, w których stosowano regularnie ten olejek w dyfuzorach miały lepszą wydajność, a pracownicy popełniali mniej błędów. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania.

Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym jest to najczęściej używany olejek do sprzątania, dezynfekcji łazienki, czy kuchni. We Francji w szpitalach był używany jako antyseptyk aż do pierwszej wojny światowej. Pomaga szybko pozbyć się śladów po naklejkach, czy plam na meblach. Jest najlepszym olejkiem jeśli chodzi o neutralizację nieprzyjemnych zapachów.

W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania.

Ciekawostki: W aromatyzerze podczas jazdy samochodem pomaga zachować spokój, jednocześnie odświeża i wspomaga koncentrację. W naszyjniku relaksuje i motywuje.

ViaAroma
NOE011

Data sheet

Parametry Olejków
Nazwa botaniczna
Kraj pochodzenia
Zapach
Kolor
Część rośliny
Metoda otrzymywania

Specific References

ean13
5903424670116