Olejek z Mandarynki

pojemność
PLN36.00
Tax included
Quantity
In Stock

100% naturalny olejek eteryczny z mandarynki

INCI: Citrus Nobilis Peel Oil

Botanical Name: Citrus reticulata blanco

Zapach: słodki, świeży, lekko kwiatowy, cytrusowy

Kraj pochodzenia: Włochy (Calabria)

Skład: Limonene (65% - 75%), α-Pinene (1,5% - 3,5%), N-Me Antranilato di Me (0,3% - 0,6%)

Działanie: Antydepresyjne, przeciwstresowe, poprawiające nastrój, pomaga w zasypianiu, łagodzi objawy menopauzy i burzę dorastania.

Jego pozytywny wpływ na nasz nastrój pokazały wielokrotnie badania na grupach terapeutycznych osób cierpiących na depresję, w grupach, gdzie podczas sesji dyfuzowano regularnie w powietrzu olejek z mandarynki chorzy chętniej współpracowali, szybciej otwierali się na innych i rzadziej popadali w apatię. Doświadczenia pokazały też, że osoby objadające się słodyczami w chwilach spadku nastroju znacznie rzadziej sięgali po łakocie, jeśli regularnie rozpylali olejek eteryczny z mandarynki. Zapach ten pomaga pozbyć się stanów lękowych i napadów złości. Jest też zalecany przy bezsenności, zwłaszcza dla dzieci, które uwielbiają słodki relaksujący aromat. Dodanie olejku z mandarynki do aromatyzera w sypialni pomaga zasnąć, łagodzi wszelkie napięcia, można go dodatkowo wzbogacić kropelką lawendy. Na kierowców ten zapach wpływa bardzo pozytywnie, gdyż zmniejsza ich agresję za kierownicą! Używaj olejku z mandarynki codziennie w biżuterii ViaAroma, a będziesz mieć wspaniały nastrój każdego dnia! Olejek mandarynkowy pomaga przejść dużo łagodniej przez okres menopauzy i zmniejsza nerwowość u dojrzewających nastolatków.Dodatkowo olejek z mandarynki pomaga przy niestrawnościach, korzystnie wpływa na zaburzenia retencji płynów w organizmie, zapobiega obrzękom, stymuluje układ limfatyczny. Często polecany jest przez dietetyków na czas kuracji odchudzających. Dzięki niemu szybciej możemy uregulować apetyt, a ciekawostką jest to, że przyspiesza pozbycie się czkawki.

W kosmetologii mandarynka wybierana jest najczęściej przy produkcji kosmetyków do pielęgnacji cery zanieczyszczonej i tłustej, pomaga pozbyć się zaskórników. Korzystne działanie zaobserwowano przy regularnemu użyciu olejku z mandarynki na rozstępy.

ViaAroma
NOE013

Data sheet

Parametry Olejków
Nazwa botaniczna
Kraj pochodzenia
Włochy
Zapach
Kolor
Część rośliny
skórka owoców
Metoda otrzymywania
tłoczenie na zimno


You might also like