Olejek z czarnego pieprzu przed, czy po treningu?

Ze względu na swoje właściwości rozgrzewające olejek z czarnego pieprzu znajduje zastosowanie w różnego rodzajach maściach i oliwkach do masażu zalecanych przy chorobach artretycznych, reumatycznych i bólach mięśni. Doskonale sprawdza się jako dodatek do oleju bazowego (np. oleju ze słodkich migdałów) podczas masażu dla sportowców, rozgrzewa, rozluźnia napięte mięśnie i poprawia elastyczność. Wielu sportowców sięga po olejek z czarnego pieprzu po treningu aby zlikwidować zakwasy. 

Olejek z czarnego pieprzu wykazuje działanie anty-spazmatyczne (rozkurczowe), poprawia ukrwienie, wzmacnia organizm. Jest pobudzający, to doskonały antyseptyk. Reguluje apetyt, ma działanie wiatropędne, antytoksyczne, pomocny przy problemach trawiennych. Sprawdza się u osób, u których występuje nietolerancja laktozy. Można stosować zapobiegawczo przy panujących infekcjach. Pomaga zwalczyć kaszel, katar i ból gardła. Nie wszyscy wiedzą, że olejek ten pomaga przy koncentracji i poprawia pamięć.

Olejek ten jest niezwykle skuteczny przy leczeniu wszelkiego rodzaju uzależnień! Pomaga pozbyć się nałogu palenia, czy stosowania innych używek. A do tego pachnie tajemniczo i uwodzicielsko, bo jest jednym z najlepszych AFRODYZJAKÓW

Czarny pieprz to bez wątpienia najpopularniejsza przyprawa, synonim dodatków zwiększających atrakcyjność potraw, od wieków obecny w naszej kuchni, a ze względu na swoją popularność przenikający również do literatury czy języka potocznego. Choć w kuchni możemy spotkać cztery odmiany pieprzu: zielony, czarny, czerwony i biały - to jest ten sam owoc różniący się jedynie procesem uzyskiwania. 

Najpowszechniejszy, czarny otrzymuje się poprzez wysuszenie nie w pełni dojrzałych, zielonych owoców. Proces suszenia wydobywa z zielonych owoców ich najpełniejszy smak i przestrzeń aromatyczną. Pieprz w pełni dojrzały ma kolor czerwony, a po wysuszeniu wyłuskuje się z niego pieprz biały.

 NASZ OLEJEK Z CZARNEGO PIEPRZU POZWOLI CI ODKRYĆ ZUPEŁNIE NOWY ŚWIAT ZAPACHÓW 


Komentarze ()