Latest Comments
No comments
Blog search
Recent articles

Wierzyć, czy nie, każdy znak zodiaku ma przypisane odpowiednie kolory, kamienie, kwiaty, a nawet zapachy…

Wierzyć, czy nie, każdy znak zodiaku ma przypisane odpowiednie kolory, kamienie, kwiaty, a nawet zapachy…

Jestem typowym BLIŹNIAKIEM, który uwielbia zmiany, podróże i nowinki.

Od dziecka interesowały mnie horoskopy, ale nie takie z gazety, tylko stawiane przez osoby mające tę niezwykła moc. Mój tata poprosił kiedyś jakąś jasnowidzkę, żeby postawiła horoskopy dla wszystkich w naszej rodzinie i skrzętnie je chował przed nami. Gdy zachorowałam w zeszłym roku – pokazał mi, że mam tę chorobę w jej przepowiedni, ale że wyjdę z tego! Przeczytał mi, że moim przeznaczeniem jest intensywne życie, mieszkanie w wielu krajach, ciągle na walizkach, z racji pracy mojego męża – wszystko się sprawdza!

Jednak to zamiłowanie do magii i gwiazd moja rodzina (poza tatą oczywiście) próbowała ośmieszyć i zbagatelizować. Oczekiwano ode mnie, abym twardo stąpała po ziemi. Wycięłam z głowy ten niezwykły świat na wiele lat.

Kiedy pierwszy raz w swoim życiu zetknęłam się z aromaterapią, skupiłam się na wpływie olejków eterycznych na emocje, kolejno zainteresowały mnie właściwości lecznicze poszczególnych olejków, z czasem jednak, gdy na dobre zgłębiłam tajniki tej wiedzy, spotkałam na swojej drodze osoby, które otworzyły przede mną drzwi do świata niezwykłego…

Powróciłam do tematyki ezoteryki i horoskopów, odnalazłam w ciekawych książkach informacje o olejkach wskazanych dla konkretnego znaku zodiaku. Tak powstała cała seria naturalnych perfum, które mają za zadanie łagodzić ognisty temperament barana, czy lwa, dodawać energii rybom, czy łagodzić napięcia wodnika.

Niektóre nuty zapachowe powtarzają się u wielu znaków, jak chociażby Róża Damasceńska, która podnosi wibracje, a wiadomo, że kiedy masz wysokie wibracje – jesteś chroniony. Twój organizm poradzi sobie z różnymi chorobami i przeciwnościami, masz dobry nastrój, dobrą energię.

Jednak dodanie do Róży innego aromatu znacznie zmienia jej charakter,  zmieszanie jej z lawendą działa wyciszająco, a z pomarańczą – energetyzuje.

Jeśli masz gotowość na zmianę swojego nastroju, chcesz spróbować jak na Ciebie zadziała specjalnie skomponowana mieszanka, której składniki to 100% naturalne olejki eteryczne, wyszukaj zapach dedykowany Twojemu zodiakowi i rozkoszuj się aromatami pochodzącymi ze świata roślin.

Ciekawa jestem , czy wiesz, które olejki służą Twojemu znakowi i czy lubisz takie właśnie zapachy.

Moje to: Imbir, Bergamota, Bazylia, Grejpfrut i Neroli – wszystkie uwielbiam!

Poznaj nową kolekcję naturalnych perfum ViaAroma – Zodiak.

Każdy znak zodiaku znajdzie zapach skomponowany specjalnie dla niego – podkreślający jego zalety, wydobywający naturalne piękno.

BARAN

Olejki eteryczne, które mogą wspomagać Barana, uspokajając jego ognisty temperament:

kadzidło, lawenda, majeranek, cytryna, mięta pieprzowa

Kadzidło: znane z Nowego Testamentu, nie bez powodu wraz ze złotem i mirrą zostało podarowane Jezusowi przez Trzech Króli. Od tysiącleci bardzo ceniono właściwości zdrowotne tego olejku. Olejek eteryczny z kadzidłowca jest często używany przez naturopatów do wprowadzania równowagi i harmonii w ciele i duszy. Przypisuje się mu właściwości hamowania namnażania się komórek nowotworowych, co powoduje, że jest wykorzystywany pomocniczo w walce z nowotworami. Podnosi odporność, zwalcza infekcje i stany zapalne. Pomaga w gojeniu się ran i ich zabliźnianiu. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia gospodarkę hormonalną u kobiet oraz ukrwienie kory mózgowej.

Lawenda: jest ulubionym zapachem kojącym zmysły, antystresowym i antydepresyjnym. Posiada zdolność przywracania równowagi wszystkim układom w naszym organizmie. To jeden z najczęściej kupowanych olejków na świecie. Ze względu na udowodnione zdolności poprawy nastroju stosowany jest w leczeniu depresji, bezsenności, atakach paniki, lękach. Noszony w zawieszce lub bransoletce pomaga zachować spokój, zrelaksować się, wyciszyć. Olejek z lawendy doskonale radzi sobie z bólami migrenowymi. Działa antyseptycznie, łagodzi obrzęki i swędzenie po ukąszeniach przez owady. Stosowany w pielęgnacji skóry głowy, ogranicza wypadanie włosów, niszczy komórki grzybicze łupieżu. Doskonale radzi sobie z wszawicą i świetnie jej zapobiega, dodana do szamponu do włosów, lub nałożona w postaci kilku kropli olejku na grzebień, aby codziennie przeczesać włosy profilaktycznie. Jest polecany do aromatyzowania powietrza w szafie z ubraniami, pościelą, bielizną. Olejek lawendowy odstrasza komary, mole i inne owady. Odświeża zapach ubrań, bielizny i pościeli. Skutecznie dezynfekuje powietrze.

Cytryna: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Badania wykazały, że osoby, które pracowały w biurach rachunkowych, gdzie stosowano regularnie ten olejek w dyfuzorach, były bardziej wydajne i popełniały mniej błędów. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania.

Mięta pieprzowa: olejek z mięty pieprzowej jest najbardziej znany ze swoich właściwości odświeżających. Rozpylony w pomieszczeniu natychmiast odpręża, daje wrażenie czystości i lekkości. Szybko pomaga przy bólach głowy. Przynosi ulgę przy niestrawności i wzdęciach. Skuteczny w eliminowaniu skutków choroby lokomocyjnej. Ożywia, pomaga się skoncentrować – szczególnie pomocny dla kierowców na długich trasach. Podnosi wydolność organizmu – zalecany do dyfuzji w salach do ćwiczeń sportowców! Szybko likwiduje czkawkę.

Majeranek: Olejek z majeranku oczyszcza organizm i odtruwa, dzięki temu, że jest on bogaty w antyoksydanty.  Pomaga zregenerować wątrobę i wzmocnić cały organizm, reguluje układ pokarmowy, stąd w postaci suszonej rośliny jest dodatkiem dań ciężkich, tłustych i obfitych. Dodatkowo olejek majerankowy pomaga przetrwać trudne chwile, nawet, gdy odczuwamy stratę. Pozwala odkryć pozytywne strony w każdej sytuacji i pozbyć się złych myśli. Nie pozwala nam na poczucie przygnębienia i apatii. Wpiera ciało i umysł.

BYK

Olejki eteryczne, które mogą pomóc w pielęgnacji zmysłowej natury Byka:

ylang ylang, paczula, rozmaryn, eukaliptus, cytryna

Ylang ylang: Doskonały olejek do pielęgnacji włosów! Pobudza cebulki do wzrostu, stymuluje krążenie, przeciwdziała wypadaniu włosów, a do tego orientalnie pachnie. Pobudza zmysły (to naturalny afrodyzjak), niweluje zmęczenie i apatię. Reguluje ciśnienie krwi. Pomaga pozbyć się lęków i stresów, poprawia koncentrację. Skuteczny w walce z depresją i bezsennością (pomocny w depresji poporodowej). Łagodzi problemy trawienne. Równoważy poziom hormonów i wspomaga leczenie dolegliwości narządów rodnych. Niweluje bóle głowy. Ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Ciekawostki: W Indonezji płatki ylang-ylang rozrzucane są na łożu nowożeńców, ponieważ wierzy się, że roślina ta jest nie tylko silnym afrodyzjakiem, ale także łagodzi złość i zazdrość.Odstrasza owady, w tym komary!

Paczula: ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, poprawia wygląd skóry, przywraca jej balans tłuszczowy  zmniejsza widoczność porów, spłyca zmarszczki. Również sprawdza się przy walce z łupieżem, poprawia kondycję włosów. Olejek ten zapobiega nadmiernemu poceniu, ma zdolność neutralizacji zapachu potu, oczyszcza i pielęgnuje. Ciekawostki: olejek z paczuli jest składnikiem wielu perfum. W naszyjniku, kolczykach lub bransoletce będziesz czuć się wyjątkowo atrakcyjnie przy każdym ruchu ciała. Wzbudzisz zainteresowanie osób spotkanych tego dnia, bo jest to doskonały afrodyzjak. Pobudza zmysły. Latem zabezpiecza nas przed natrętnymi komarami i innymi insektami, dlatego warto zakraplać go do swojej biżuterii zapachowej. Mieszanki: Doskonale łączy się z grejpfrutem, co daje niezwykle skuteczną walkę z nadwagą i cellulitem! Wspaniale komponuje się z olejkami cytrusowymi, kwiatowymi, kadzidłowcem i ylang-ylang.

Rozmaryn: to najbardziej polecany olejek do dyfuzora podczas sesji dla studentów, stymuluje umysł ułatwiając koncentrację. W zawieszce lub bransoletce pomaga skoncentrować się podczas egzaminów i testów. Poprawia pamięć, wykorzystuje się go u pacjentów z demencją i Alzheimerem jako element terapii. Niezastąpiony olejek przy problemach z włosami. Przy pielęgnacji skóry i włosów z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Stymuluje cebulki włosów dzięki czemu hamuje wypadanie włosów i pobudza ich wzrost.

Eukaliptus: olejek o silnym działaniu antyseptycznym i antywirusowym. Stosowany głównie przy grypie i przeziębieniach. W inhalacji jest bardzo pomocny przy gorączce, infekcji gardła, zapaleniu zatok, kaszlu (działa wykrztuśnie) i bólach mięśni. Łagodzi ataki astmy, wskazany przy szkarlatynie i rozedmie płuc oraz półpaścu. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Często dodawany do maści na artretyzm i reumatyzm. Olejek eukaliptusowy odstrasza skutecznie owady (jest składnikiem wielu mieszanek na komary). Łagodzi świąd po ukąszeniu. Sprawdza się przy odmrożeniach i poparzeniach, przyspiesza zabliźnianie ran, regeneruje skórę. Pomaga przy zmęczeniu umysłu, stosowany często przy dolegliwościach emocjonalnych, sprawdza się świetnie podczas spotkań biznesowych, w biurach, kiedy chcemy zadbać o dobrą atmosferę, złagodzić stan emocjonalny, dodatkowo poprawia koncentrację: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Badania wykazały, że osoby, które pracowały w biurach rachunkowych, gdzie stosowano regularnie ten olejek w dyfuzorach, były bardziej wydajne i popełniały mniej błędów. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania.

BLIŹNIĘTA

olejki, które mogą uspokoić zaprzątnięty nadmiarem myśli umysł Bliźniąt:

imbir, bergamota, bazylia, grejpfrut, neroli

Imbir: olejek imbirowy znany jest z korzystnego wpływu na trawienie, reguluje apetyt, zwalcza niestrawność, jest najlepszym środkiem na mdłości. Doskonale sprawdza się podczas długich podróży u osób z chorobą lokomocyjną!

Jest uznawany za afrodyzjak! Pobudza libido, podnosi atrakcyjność.

W medycynie chińskiej uznawany jest za eliksir długowieczności. Imbir podnosi odporność, dodaje energii i siły. Tonizuje organizm, przywraca równowagę ciała i umysłu. Poprawia krążenie. Rozgrzewa. Zmniejsza bóle głowy.

Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, najlepszy lek na ból zębów! Problemy z dziąsłami, ale także stosowany przy artretyzmie, bólach mięśni i stawów. Właściwości antyseptyczne powodują, że olejek imbirowy jest stosowany przy produkcji preparatów na ból gardła i kaszel. Szybko pomaga pozbyć się stanów zapalnych. Dyfuzowany w pomieszczeniach zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii. Pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza alkoholizmu.

Bergamota: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

Grejpfrut: Olejek grejpfrutowy słynie ze swoich właściwości antycellulitowych. Wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków do ciała w celu ujędrnienia i pozbycia się efektu „skórki pomarańczowej”. Sprawdza się dzięki właściwościom diuretycznym, czyli zapobieganiu zatrzymywania nadmiaru wody w organizmie.

Jest antytoksyczny i silnie oczyszczający, dlatego zalecają go dietetycy podczas detoksu i odchudzania. Pobudza układ trawienny, a zawarte w olejku substancje pomagają w szybszym metabolizmie tłuszczy. Olejek ten, jak wszystkie olejki z cytrusów, działa antydepresyjnie, poprawia nastrój, orzeźwia. Niweluje stres i zmęczenie. Wspaniale sprawdza się rano, kiedy nie możemy się rozbudzić, pomocny w czasie podróży, kiedy dopada nas jet-lag. Jest składnikiem wielu mieszanek podnoszących energię, gdyż pozytywnie nastraja, dodaje witalności i optymizmu. Zaleca się dyfuzowanie w szkołach, biurach, sanatoriach, siłowniach. W ostatnich latach obserwuje się jego zdolności kancerogenne. Jest to doskonały środek do dezynfekcji, dlatego zaleca się dodawać go do prania lub płukania, a zapach świeżości długo pozostaje na ubraniach.

Neroli: olejek neroli to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych naturalnych kwiatowych zapachów znanych i używanych do produkcji perfum. Wytwarza się go w procesie destylacji wyjątkowo pachnących białych kwiatów gorzkiej pomarańczy. Nasz olejek pochodzi z destylarni w słonecznej Italii, gdzie uprawa wiecznie zielonego cytrusowego drzewa gorzkiej pomarańczy jest popularna, ze względu na idealne warunki klimatyczne. Odmładza, pielęgnuje i regeneruje skórę. Wiele firm kosmetycznych dodaje olejku neroli do kosmetyków mających zmniejszyć blizny i rozstępy lub im zapobiec. Kremy do twarzy wzbogacane są neroli, aby ujędrnić skórę i wygładzić zmarszczki. Wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków do skóry suchej i zniszczonej, ale doskonale sprawdza się też przy cerze tłustej – dzięki właściwościom regulującym wytwarzanie sebum. Polecany do skóry trądzikowej, gdyż niweluje stany zapalne i łagodzi podrażnienia. Rozjaśnia i świetnie radzi sobie z cerą naczynkową. Jeśli marzysz o odprężającej kąpieli w wannie, nie zapomnij, że (jak każdy olejek eteryczny) należy go przed wlaniem do wody rozcieńczyć w łyżce miodu lub tłustego mleka, gdyż olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie.

Bazylia: Olejek z bazylii używany był w starożytności przez kobiety, aby podkreslić swoją kobiecość i dodać seksualności, wierzono też w nadprzyrodzoną moc tego ziela. Ma właściwości uspokajające, odpręża ciało i umysł. Pobudza układ krążenia i pozytywnie działa na mózg.

RAK

Olejki, które mogą wspomóc opiekuńczą naturę Raka, zmniejszając jego stres i niepokój:

ylang ylang, bergamota, rozmaryn

Ylang ylang: Doskonały olejek do pielęgnacji włosów! Pobudza cebulki do wzrostu, stymuluje krążenie, przeciwdziała wypadaniu włosów, a do tego orientalnie pachnie. Pobudza zmysły (to naturalny afrodyzjak), niweluje zmęczenie i apatię. Reguluje ciśnienie krwi. Pomaga pozbyć się lęków i stresów, poprawia koncentrację. Skuteczny w walce z depresją i bezsennością (pomocny w depresji poporodowej). Łagodzi problemy trawienne. Równoważy poziom hormonów i wspomaga leczenie dolegliwości narządów rodnych. Niweluje bóle głowy. Ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Bergamotka: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

Rozmaryn: to najbardziej polecany olejek do dyfuzora podczas sesji dla studentów, stymuluje umysł ułatwiając koncentrację. W zawieszce lub bransoletce pomaga skoncentrować się podczas egzaminów i testów. Poprawia pamięć, wykorzystuje się go u pacjentów z demencją i Alzheimerem jako element terapii. Niezastąpiony olejek przy problemach z włosami. Przy pielęgnacji skóry i włosów z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Stymuluje cebulki włosów dzięki czemu hamuje wypadanie włosów i pobudza ich wzrost.

LEW

Olejki eteryczne, które mogą pomóc uziemić Lwa i uspokoić jego ognistą naturę:

imbir, róża damasceńska, cytryna, majeranek, rozmaryn

Imbir: olejek imbirowy znany jest z korzystnego wpływu na trawienie, reguluje apetyt, zwalcza niestrawność, jest najlepszym środkiem na mdłości. Doskonale sprawdza się podczas długich podróży u osób z chorobą lokomocyjną! Jest uznawany za afrodyzjak! Pobudza libido, podnosi atrakcyjność. W medycynie chińskiej uznawany jest za eliksir długowieczności. Imbir podnosi odporność, dodaje energii i siły. Tonizuje organizm, przywraca równowagę ciała i umysłu. Poprawia krążenie. Rozgrzewa. Zmniejsza bóle głowy. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, najlepszy lek na ból zębów! Problemy z dziąsłami, ale także stosowany przy artretyzmie, bólach mięśni i stawów. Właściwości antyseptyczne powodują, że olejek imbirowy jest stosowany przy produkcji preparatów na ból gardła i kaszel. Szybko pomaga pozbyć się stanów zapalnych. Dyfuzowany w pomieszczeniach zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii. Pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza alkoholizmu.

Róża damasceńska: to niezwykle cenny olejek ze względu na właściwości jak i sam zapach – trwały i intensywny. Aromat pochodzi ze świeżo zebranych o świcie płatków róży, uprawianej na plantacji w Bułgarii. Kwiat ten jest piękny, ale wymagający, aby wydał aromat doskonały musi mieć zapewnione właściwe warunki wzrostu, a płatki zbierane muszą być z należytą delikatnością. Olejek z róży damasceńskiej to jeden z najbardziej cenionych na świecie olejków. Kilka kropli olejku wystarczy, aby biżuteria zapachowa pachniała przez kilka dni; możesz używać olejku zamiast perfum. Jest afrodyzjakiem, przyciąga spojrzenia innych, a Ty czujesz się z nim piękna! Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne róża jest dodawana do wielu produktów kosmetycznych. Olejek ten wygładza zmarszczki, nawilża, dodaje blasku i odmładza! Jest doskonały dla ciała, i dla duszy – wprowadza równowagę w organizmie, dodaje pewności siebie i zapewnia doskonałe samopoczucie. Olejek z róży ma bardzo wysokie wibracje, potrafi zmienić nastrój na wręcz euforyczny.

Cytryna: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania.

Rozmaryn: to najbardziej polecany olejek do dyfuzora podczas sesji dla studentów, stymuluje umysł ułatwiając koncentrację. W zawieszce lub bransoletce pomaga skoncentrować się podczas egzaminów i testów. Poprawia pamięć, wykorzystuje się go u pacjentów z demencją i Alzheimerem jako element terapii. Niezastąpiony olejek przy problemach z włosami. Przy pielęgnacji skóry i włosów z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Stymuluje cebulki włosów dzięki czemu hamuje wypadanie włosów i pobudza ich wzrost.

Majeranek: Olejek z majeranku oczyszcza organizm i odtruwa, dzięki temu, że jest on bogaty w antyoksydanty.  Pomaga zregenerować wątrobę i wzmocnić cały organizm, reguluje układ pokarmowy, stąd w postaci suszonej rośliny jest dodatkiem dań ciężkich, tłustych i obfitych. Dodatkowo olejek majerankowy pomaga przetrwać trudne chwile, nawet, gdy odczuwamy stratę. Pozwala odkryć pozytywne strony w każdej sytuacji i pozbyć się złych myśli. Nie pozwala nam na poczucie przygnębienia i apatii. Wpiera ciało i umysł.

PANNA

Olejki, które mogą uspokoić umysł i oddalić negatywne myśli. Łagodzą stres i lęk oraz wspierają ogólny dobry stan zdrowia Panny:

drzewo sandałowe, kadzidło, cytryna, melisa

Drzewo sandałowe: olejek z drzewa sandałowca ma niezwykle oryginalną woń, która przywołuje na myśl bezpieczeństwo, głębokie ciepło, miękkość i zmysłowość. Typowo orientalny, drzewny i bardzo trwały. Olejek ten jest ulubionym olejkiem joginów, gdyż pogłębia medytację. Olejkowi sandałowemu przypisuje się zdolność wyostrzania uwagi i intelektualnej aktywności. Aromat ten sprawia, że jesteśmy bardziej spostrzegawczy, bardziej otwarci na nowe wyzwania, żywiej poszukujący.

Kadzidło: znane z Nowego Testamentu, nie bez powodu wraz ze złotem i mirrą zostało podarowane Jezusowi przez Trzech Króli. Od tysiącleci bardzo ceniono właściwości zdrowotne tego olejku. Olejek eteryczny z kadzidłowca jest często używany przez naturopatów do wprowadzania równowagi i harmonii w ciele i duszy. Przypisuje się mu właściwości hamowania namnażania się komórek nowotworowych, co powoduje, że jest wykorzystywany pomocniczo w walce z nowotworami. Podnosi odporność, zwalcza infekcje i stany zapalne. Pomaga w gojeniu się ran i ich zabliźnianiu. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia gospodarkę hormonalną u kobiet oraz ukrwienie kory mózgowej.

Cytryna: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Badania wykazały, że osoby, które pracowały w biurach rachunkowych, gdzie stosowano regularnie ten olejek w dyfuzorach, były bardziej wydajne i popełniały mniej błędów. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania.

Melisa: drogocenny olejek z melisy jest przede wszystkim znany ze swoich właściwości uspokajających. Wprowadza harmonię w naszym życiu, odpręża i daje uczucie błogości. Powinno się sięgać po melisę w depresji, złości i smutku! Dzięki melisie osiągamy stan równowagi, lepiej pracuje nasze serce, reguluje się układ hormonalny. Melisowy olejek pomaga się wyciszyć i zasnąć. Wystarczy odrobina tego olejku, aby przez cały dzień odczuwać jego zbawienne właściwości. Dlatego lepiej odszukać go w gotowych mieszankach, gdyż cena buteleczki prawdziwej melisy to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest to często fałszowany olejek, a swoje działanie ma tylko wówczas, gdy pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Piękny, lekki, kwiatowy i niezwykle trwały!

WAGA

Olejki, które mogą pomóc utrzymać spokój Wagi i pomogą jej w ugruntowaniu się, gdy zaczyna się martwić:

kadzidło, pieprz czarny, geranium, bazylia, bergamotka

Kadzidło: znane z Nowego Testamentu, nie bez powodu wraz ze złotem i mirrą zostało podarowane Jezusowi przez Trzech Króli. Od tysiącleci bardzo ceniono właściwości zdrowotne tego olejku. Olejek eteryczny z kadzidłowca jest często używany przez naturopatów do wprowadzania równowagi i harmonii w ciele i duszy. Przypisuje się mu właściwości hamowania namnażania się komórek nowotworowych, co powoduje, że jest wykorzystywany pomocniczo w walce z nowotworami. Podnosi odporność, zwalcza infekcje i stany zapalne. Pomaga w gojeniu się ran i ich zabliźnianiu. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia gospodarkę hormonalną u kobiet oraz ukrwienie kory mózgowej. Olejek eteryczny jest uzyskiwany w procesie destylacji parą wodną żywicy kadzidłowca. Żywicę uzyskuje się przez drobne nacięcia kory drzewa, z której wypływa żywica.

Pieprz czarny: jest pobudzający. Reguluje apetyt, ma działanie wiatropędne, antytoksyczne, pomocny przy problemach trawiennych (działanie rozkurczowe). Sprawdza się u osób, u których występuje nietolerancja laktozy. Można stosować zapobiegawczo przy infekcjach. Pomaga zwalczyć kaszel, katar i ból gardła. Pieprz czarny pomaga przy koncentracji i poprawia pamięć. Ze względu na swoje właściwości rozgrzewające olejek z czarnego pieprzu znajduje zastosowanie w różnego rodzajach maściach i oliwkach do masażu zalecanych przy chorobach artretycznych, reumatycznych i bólach mięśni. Doskonale sprawdza się jako dodatek do oleju bazowego (np. oleju ze słodkich migdałów) podczas masażu dla sportowców – rozgrzewa, rozluźnia napięte mięśnie i poprawia elastyczność. Wielu sportowców sięga po olejek z czarnego pieprzu po treningu, aby zlikwidować zakwasy. Skuteczny w leczeniu wszelkiego rodzaju uzależnień. Pomaga pozbyć się nałogu palenia lub stosowania innych używek. Uwaga: bardzo silny olejek, stosować wyłącznie rozcieńczony! Mieszać w proporcjach nie więcej niż 1% olejku z czarnego pieprzu z olejem bazowym (np. słodki migdał).

Bergamota: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

Geranium: inaczej zwane pelargonią pachnącą, jest jednym z najczęściej wybieranych olejków przez kobiety. Reguluje gospodarkę hormonalną, pomaga w bólach miesiączkowych oraz przy  uderzeniach gorąca w okresie menopauzy. Pomaga obudzić swoją kobiecość, spontaniczność i beztroskę. Ale nie jest to zapach tylko dla kobiet, gdyż cudownie wpływa na emocje. Olejek z geranium uspokaja, dzięki niemu pozbędziesz się frustracji i poradzisz sobie z ciągłym rozdrażnieniem. Używając regularnie geranium możesz poprawić swoje zdolności w komunikowaniu się z otoczeniem. W biznesie ułatwia nawiązywanie kontaktów i utrzymaniu dobrych relacji. Często uprawiana w doniczkach i na balkonach, w celu odstraszania owadów. Geranium ma właściwości bakteriobójcze, pomaga szybko pozbyć się kataru, od lat nasze babcie hodowały w domu geranium, aby nie dać się infekcjom i szybko wyleczyć przeziębienie. Często jest składnikiem kosmetyków, ze względu na cudowne zdolności regeneracyjne skóry.

SKORPION

Olejki eteryczne, które mogą pomóc zmiękczyć bezlitosną naturę, jak również pielęgnować zmysłową stronę Skorpiona:

paczula, drzewo sandałowe, szałwia muszkatołowa, lawenda, róża damasceńska

Paczula: olejek ten działa antydepresyjnie, łagodzi stres i lęk. Powszechnie używany podczas praktyki jogi lub relaksacji. Jest bardzo często rekomendowany podczas diety ze względu na właściwości hamujące skutecznie apetyt! Dodatkowo pomaga pozbyć się nadmiaru płynów z organizmu i wspiera likwidację cellulitu. Uwielbiany przez kobiety nie tylko przy walce z kilogramami, ale też dzięki zdolnościom regeneracji skóry, likwiduje obwisłość skóry powstającą po szybkim odchudzaniu! Paczula ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, poprawia wygląd skóry, przywraca jej balans tłuszczowy, zmniejsza widoczność porów, spłyca zmarszczki. Również sprawdza się przy walce z łupieżem, poprawia kondycję włosów. Olejek ten zapobiega nadmiernemu poceniu, ma zdolność neutralizacji zapachu potu, oczyszcza i pielęgnuje. Ciekawostki: olejek z paczuli jest składnikiem wielu perfum. W naszyjniku, kolczykach lub bransoletce będziesz czuć się wyjątkowo atrakcyjnie przy każdym ruchu ciała. Wzbudzisz zainteresowanie osób spotkanych tego dnia, bo jest to doskonały afrodyzjak. Pobudza zmysły. Latem zabezpiecza nas przed natrętnymi komarami i innymi insektami, dlatego warto zakraplać go do swojej biżuterii zapachowej. Mieszanki: Doskonale łączy się z grejpfrutem, co daje niezwykle skuteczną walkę z nadwagą i cellulitem! Wspaniale komponuje się z olejkami cytrusowymi, kwiatowymi, kadzidłowcem i ylang-ylang.

Drzewo sandałowe: olejek z drzewa sandałowca ma niezwykle oryginalną woń, która przywołuje na myśl bezpieczeństwo, głębokie ciepło, miękkość i zmysłowość. Typowo orientalny, drzewny i bardzo trwały. Olejek ten jest ulubionym olejkiem joginów, gdyż pogłębia medytację. Olejkowi sandałowemu przypisuje się zdolność wyostrzania uwagi i intelektualnej aktywności. Aromat ten sprawia, że jesteśmy bardziej spostrzegawczy, bardziej otwarci na nowe wyzwania, żywiej poszukujący.

Szałwia muszkatołowa: olejek z szałwii jest ulubionym olejkiem kobiet, gdyż zawiera naturalny fitoestrogen – znany najbardziej jako stabilizator hormonalny. Doskonale łagodzi bóle menstruacyjne, a także objawy menopauzy. Dzięki właściwościom rozkurczowym i regulacji procesów trawiennych pomaga przy bólach żołądka, woreczka żółciowego i wątroby. Niweluje wahania nastroju, stabilizuje układ nerwowy. Często dodawany do mieszanek stosowanych przy relaksacji. Pozwala marzyć, odpręża, odsuwa negatywne myśli. Pomaga przezwyciężać lęki i ograniczenia, jest wsparciem w podejmowaniu nowych wyzwań. Zmniejsza odczucie gniewu i złości. W wielu przypadkach pomaga pozbyć się uporczywych migren dzięki poprawie krążenia, co także wpływa korzystnie na cały układ krwionośny, przynosi ulgę przy żylakach i hemoroidach, reguluje ciśnienie krwi. Jest uznanym afrodyzjakiem, dlatego stosuje się go pomocniczo przy terapiach partnerskich. Olejek ten ze względu na swój skład (naturalny sclareol) jest ceniony w walce z nowotworami.

Lawenda: jest ulubionym zapachem kojącym zmysły, antystresowym i antydepresyjnym. Posiada zdolność przywracania równowagi wszystkim układom w naszym organizmie. To jeden z najczęściej kupowanych olejków na świecie. Ze względu na udowodnione zdolności poprawy nastroju stosowany jest w leczeniu depresji, bezsenności, atakach paniki, lękach. Noszony w zawieszce lub bransoletce pomaga zachować spokój, zrelaksować się, wyciszyć. Olejek z lawendy doskonale radzi sobie z bólami migrenowymi. Działa antyseptycznie, łagodzi obrzęki i swędzenie po ukąszeniach przez owady. Stosowany w pielęgnacji skóry głowy, ogranicza wypadanie włosów, niszczy komórki grzybicze łupieżu. Doskonale radzi sobie z wszawicą i świetnie jej zapobiega, dodana do szamponu do włosów, lub nałożona w postaci kilku kropli olejku na grzebień, aby codziennie przeczesać włosy profilaktycznie. Jest polecany do aromatyzowania powietrza w szafie z ubraniami, pościelą, bielizną. Olejek lawendowy odstrasza komary, mole i inne owady. Odświeża zapach ubrań, bielizny i pościeli. Skutecznie dezynfekuje powietrze.

Róża damasceńska: to niezwykle cenny olejek ze względu na właściwości jak i sam zapach – trwały i intensywny. Aromat pochodzi ze świeżo zebranych o świcie płatków róży, uprawianej na plantacji w Bułgarii. Kwiat ten jest piękny, ale wymagający, aby wydał aromat doskonały musi mieć zapewnione właściwe warunki wzrostu, a płatki zbierane muszą być z należytą delikatnością. Olejek z róży damasceńskiej to jeden z najbardziej cenionych na świecie olejków, między innymi ze względu na fakt, iż z 4 ton płatków tego kwiatu uzyskuje się zaledwie 1 litr czystego olejku. Kilka kropli olejku wystarczy, aby biżuteria zapachowa pachniała przez kilka dni; możesz używać olejku zamiast perfum. Jest afrodyzjakiem, przyciąga spojrzenia innych, a Ty czujesz się z nim piękna! Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne róża jest dodawana do wielu produktów kosmetycznych. Olejek ten wygładza zmarszczki, nawilża, dodaje blasku i odmładza! Jest doskonały dla ciała, i dla duszy – wprowadza równowagę w organizmie, dodaje pewności siebie i zapewnia doskonałe samopoczucie. Olejek z róży ma bardzo wysokie wibracje, potrafi zmienić nastrój na wręcz euforyczny.

STRZELEC

Olejki, które mogą pomóc żądnemu przygód, swobodnemu Strzelcowi. Łagodzą stres i napięcie, przynoszą korzyści każdemu, kto ma skłonności do uzależnień:

kadzidło, drzewo sandałowe, drzewo herbaciane, lawenda, bergamotka

Kadzidło: znane z Nowego Testamentu, nie bez powodu wraz ze złotem i mirrą zostało podarowane Jezusowi przez Trzech Króli. Od tysiącleci bardzo ceniono właściwości zdrowotne tego olejku. Olejek eteryczny z kadzidłowca jest często używany przez naturopatów do wprowadzania równowagi i harmonii w ciele i duszy. Przypisuje się mu właściwości hamowania namnażania się komórek nowotworowych, co powoduje, że jest wykorzystywany pomocniczo w walce z nowotworami. Podnosi odporność, zwalcza infekcje i stany zapalne. Pomaga w gojeniu się ran i ich zabliźnianiu. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia gospodarkę hormonalną u kobiet oraz ukrwienie kory mózgowej.

Drzewo sandałowe: olejek z drzewa sandałowca ma niezwykle oryginalną woń, która przywołuje na myśl bezpieczeństwo, głębokie ciepło, miękkość i zmysłowość. Typowo orientalny, drzewny i bardzo trwały. Olejek ten jest ulubionym olejkiem joginów, gdyż pogłębia medytację. Olejkowi sandałowemu przypisuje się zdolność wyostrzania uwagi i intelektualnej aktywności. Aromat ten sprawia, że jesteśmy bardziej spostrzegawczy, bardziej otwarci na nowe wyzwania, żywiej poszukujący.

Drzewo herbaciane: olejek herbaciany ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Pomaga zwalczać przeziębienia, katar i grypę. Stymuluje układ odpornościowy. Olejek doskonale radzi sobie z trądzikiem i pojedynczymi wypryskami, skutecznie łagodzi skutki ukąszeń. Olejek z drzewa herbacianego jest chętnie wykorzystywany w salonach pedicure do pielęgnacji stóp, gdyż powstrzymuje rozwój grzybów i bakterii, stosowany miejscowo pomaga zwalczyć uciążliwe kurzajki! Po manicure dobrze jest zastosować go do dezynfekcji skórek i paznokci.

Lawenda: jest ulubionym zapachem kojącym zmysły, antystresowym i antydepresyjnym. Posiada zdolność przywracania równowagi wszystkim układom w naszym organizmie. To jeden z najczęściej kupowanych olejków na świecie. Ze względu na udowodnione zdolności poprawy nastroju stosowany jest w leczeniu depresji, bezsenności, atakach paniki, lękach. Noszony w zawieszce lub bransoletce pomaga zachować spokój, zrelaksować się, wyciszyć. Olejek z lawendy doskonale radzi sobie z bólami migrenowymi. Działa antyseptycznie, łagodzi obrzęki i swędzenie po ukąszeniach przez owady. Stosowany w pielęgnacji skóry głowy, ogranicza wypadanie włosów, niszczy komórki grzybicze łupieżu. Doskonale radzi sobie z wszawicą i świetnie jej zapobiega, dodana do szamponu do włosów, lub nałożona w postaci kilku kropli olejku na grzebień, aby codziennie przeczesać włosy profilaktycznie. Jest polecany do aromatyzowania powietrza w szafie z ubraniami, pościelą, bielizną. Olejek lawendowy odstrasza komary, mole i inne owady. Odświeża zapach ubrań, bielizny i pościeli. Skutecznie dezynfekuje powietrze.

Bergamota: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

KOZIOROŻEC

Olejki, które mogą łagodzić napięcia i zmartwienia niespokojnego Koziorożca:

drzewo sandałowe, paczula, bergamota, mandarynka, gałka muszkatołowa

Drzewo sandałowe: olejek z drzewa sandałowca ma niezwykle oryginalną woń, która przywołuje na myśl bezpieczeństwo, głębokie ciepło, miękkość i zmysłowość. Typowo orientalny, drzewny i bardzo trwały. Olejek ten jest ulubionym olejkiem joginów, gdyż pogłębia medytację. Olejkowi sandałowemu przypisuje się zdolność wyostrzania uwagi i intelektualnej aktywności. Aromat ten sprawia, że jesteśmy bardziej spostrzegawczy, bardziej otwarci na nowe wyzwania, żywiej poszukujący.

Paczula: olejek ten działa antydepresyjnie, łagodzi stres i lęk. Powszechnie używany podczas praktyki jogi lub relaksacji. Jest bardzo często rekomendowany podczas diety ze względu na właściwości hamujące skutecznie apetyt! Dodatkowo pomaga pozbyć się nadmiaru płynów z organizmu i wspiera likwidację cellulitu. Uwielbiany przez kobiety nie tylko przy walce z kilogramami, ale też dzięki zdolnościom regeneracji skóry, likwiduje obwisłość skóry powstającą po szybkim odchudzaniu! Paczula ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, poprawia wygląd skóry, przywraca jej balans tłuszczowy, zmniejsza widoczność porów, spłyca zmarszczki. Również sprawdza się przy walce z łupieżem, poprawia kondycję włosów. Olejek ten zapobiega nadmiernemu poceniu, ma zdolność neutralizacji zapachu potu, oczyszcza i pielęgnuje. Ciekawostki: olejek z paczuli jest składnikiem wielu perfum. W naszyjniku, kolczykach lub bransoletce będziesz czuć się wyjątkowo atrakcyjnie przy każdym ruchu ciała. Wzbudzisz zainteresowanie osób spotkanych tego dnia, bo jest to doskonały afrodyzjak. Pobudza zmysły. Latem zabezpiecza nas przed natrętnymi komarami i innymi insektami, dlatego warto zakraplać go do swojej biżuterii zapachowej. Mieszanki: Doskonale łączy się z grejpfrutem, co daje niezwykle skuteczną walkę z nadwagą i cellulitem! Wspaniale komponuje się z olejkami cytrusowymi, kwiatowymi, kadzidłowcem i ylang-ylang.

Bergamota: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

Mandarynka: jest naturalnym antydepresantem. Pozytywnie wpływa na nastrój u osób cierpiących na depresję, zmniejsza podatność na stany apatyczne i kompulsywne podjadanie. Pomaga pozbyć się stanów lękowych i napadów złości. Zalecany przy bezsenności, zwłaszcza u dzieci. Dodanie olejku z mandarynki do aromatyzera w sypialni pomaga zasnąć, łagodzi wszelkie napięcia, można go dodatkowo wzbogacić kropelką lawendy. Szczególnie pozytywnie wpływa na kierowców zmniejszając agresję i irytację. Pomaga dużo łagodniej przejść przez okres menopauzy. Zmniejsza nerwowość u dojrzewających nastolatków. Pomaga przy niestrawnościach, korzystnie wpływa na zaburzenia retencji płynów w organizmie, zapobiega obrzękom, stymuluje układ limfatyczny. Często polecany jest przez dietetyków na czas kuracji odchudzających. Reguluje apetyt. Przyspiesza pozbycie się czkawki.

Gałka muszkatołowa: jest doskonałym afrodyzjakiem! Pobudza i wzmacnia zmysły. Stymuluje układ nerwowy, poprawia koncentrację i sprawność intelektualną. Olejek jest pomocny w leczeniu depresji. Wspiera zapobieganie chorobom krążenia, a nawet powstawaniu nowotworów. Przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, pomaga organizmowi pozbyć się toksyn. Obniża poziom cukru, dlatego często stosuje się go pomocniczo w dietetyce. Dodany do aromatyzera w okresie świątecznym wpływa pozytywnie na nastrój i harmonię, dom pachnie ciastem i miłością. Jest składnikiem wielu mieszanek zapachowych ze względu na pozytywne skojarzenia i doskonałe komponowanie się z innymi olejkami, np. cynamonowym, pomarańczowym, rozmarynowym. Dodany do bransoletki lub wisiorka skutecznie odstrasza komary!

WODNIK

Olejki, które mogą pomóc w złagodzeniu upartych cech osobowości Wodnika:

imbir, neroli, cytryna, róża damasceńska, kolendra

Imbir: olejek imbirowy znany jest z korzystnego wpływu na trawienie, reguluje apetyt, zwalcza niestrawność, jest najlepszym środkiem na mdłości. Doskonale sprawdza się podczas długich podróży u osób z chorobą lokomocyjną! Jest uznawany za afrodyzjak! Pobudza libido, podnosi atrakcyjność. W medycynie chińskiej uznawany jest za eliksir długowieczności. Imbir podnosi odporność, dodaje energii i siły. Tonizuje organizm, przywraca równowagę ciała i umysłu. Poprawia krążenie. Rozgrzewa. Zmniejsza bóle głowy. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, najlepszy lek na ból zębów! Problemy z dziąsłami, ale także stosowany przy artretyzmie, bólach mięśni i stawów. Właściwości antyseptyczne powodują, że olejek imbirowy jest stosowany przy produkcji preparatów na ból gardła i kaszel. Szybko pomaga pozbyć się stanów zapalnych. Dyfuzowany w pomieszczeniach zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii. Pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza alkoholizmu.

Neroli: olejek neroli to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych naturalnych kwiatowych zapachów znanych i używanych do produkcji perfum. Wytwarza się go w procesie destylacji wyjątkowo pachnących białych kwiatów gorzkiej pomarańczy. Nasz olejek pochodzi z destylarni w słonecznej Italii, gdzie uprawa wiecznie zielonego cytrusowego drzewa gorzkiej pomarańczy jest popularna, ze względu na idealne warunki klimatyczne. Dodany do kosmetyków działa zarówno na zmysły, jak i na ciało. Odmładza, pielęgnuje i regeneruje skórę. Wiele firm kosmetycznych dodaje olejku neroli do kosmetyków mających zmniejszyć blizny i rozstępy lub im zapobiec. Kremy do twarzy wzbogacane są neroli, aby ujędrnić skórę i wygładzić zmarszczki. Wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków do skóry suchej i zniszczonej, ale doskonale sprawdza się też przy cerze tłustej – dzięki właściwościom regulującym wytwarzanie sebum. Polecany do skóry trądzikowej, gdyż niweluje stany zapalne i łagodzi podrażnienia. Rozjaśnia i świetnie radzi sobie z cerą naczynkową. W okresie menopauzy warto stosować neroli regularnie w lub samochodowym dla relaksacji. Możesz też zakroplić go do biżuterii, stworzonej specjalnie do celów aromaterapeutycznych.Jeśli marzysz o odprężającej kąpieli w wannie, nie zapomnij, że (jak każdy olejek eteryczny) należy go przed wlaniem do wody rozcieńczyć w łyżce miodu lub tłustego mleka, gdyż olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie. W przypadku bólu głowy warto nanieść kroplę olejku na wilgotny ręcznik i zrobić chłodny okład, a przy skurczach brzucha – okrężnymi ruchami masować, po zmieszaniu z tłustym olejkiem (np. kokosowym lub jojoba). Olejek z neroli możesz używać zamiast perfum  – w swojej czystej formie zaledwie kropla wystarczy, abyś pachniała uwodzicielsko. Naniesiona na kosmyk włosów otoczy Cię tym niezwykłym aromatem przez długi czas.

Cytryna: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Badania wykazały, że osoby, które pracowały w biurach rachunkowych, gdzie stosowano regularnie ten olejek w dyfuzorach, były bardziej wydajne i popełniały mniej błędów. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania. Stąd zalecanie regularnego stosowania olejku cytrynowego podczas odchudzania. Ciekawostki: W aromatyzerze podczas jazdy samochodem pomaga zachować spokój, jednocześnie odświeża i wspomaga koncentrację. W naszyjniku relaksuje i motywuje.

Róża damasceńska: to niezwykle cenny olejek ze względu na właściwości jak i sam zapach – trwały i intensywny. Aromat pochodzi ze świeżo zebranych o świcie płatków róży, uprawianej na plantacji w Bułgarii. Kwiat ten jest piękny, ale wymagający, aby wydał aromat doskonały musi mieć zapewnione właściwe warunki wzrostu, a płatki zbierane muszą być z należytą delikatnością. Olejek z róży damasceńskiej to jeden z najbardziej cenionych na świecie olejków, między innymi ze względu na fakt, iż z 4 ton płatków tego kwiatu uzyskuje się zaledwie 1 litr czystego olejku. Kilka kropli olejku wystarczy, aby biżuteria zapachowa pachniała przez kilka dni; możesz używać olejku zamiast perfum. Jest afrodyzjakiem, przyciąga spojrzenia innych, a Ty czujesz się z nim piękna! Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne róża jest dodawana do wielu produktów kosmetycznych. Olejek ten wygładza zmarszczki, nawilża, dodaje blasku i odmładza! Jest doskonały dla ciała, i dla duszy – wprowadza równowagę w organizmie, dodaje pewności siebie i zapewnia doskonałe samopoczucie. Olejek z róży ma bardzo wysokie wibracje, potrafi zmienić nastrój na wręcz euforyczny.

Kolendra: Olejek eteryczny z kolendry wspomaga układ trawienny i dzięki temu może przyczynić się do utrzymania prawidłowej masy ciała. Kolendra jest rośliną używaną w kuchni indyjskiej, właśnie ze względu na swoje właściwości.  Zapobiega wzdęciom i przeciwdziała mdłościom. Olejek z kolendry stosowany jest przez lekarzy naturopatów u osób cierpiących na anoreksję. Dietetycy zalecają olejek kolendrowy na etapie oczyszczania, gdyż doskonale usuwa toksyny z organizmu i wspiera proces odchudzania! Warto stosować miejscowo olejek z kolendry przy reumatyzmie i artretyzmie, wykazuje działanie przeciwbólowe, również przynosi ulgę w przeciążonych mięśniach po wysiłku. Jednocześnie aromat świetnie wpływa na układ nerwowy, pomaga się zrelaksować Jeśli czujesz wyczerpanie, zmęczenie psychiczne, dyskomfort, to ten olejek będzie dla Ciebie pomocny. Odświeży umysł i uporządkuje rozbiegane myśli. Wzmocni i doda sił. Orientalny aromat kolendry pomaga złapać dystans, poczuć się lekko i bezpiecznie. Nuty kolendry dodają magii zapachom kwiatowym, dlatego tak często pojawiają się w składzie ekskluzywnych perfum, niestety najczęściej jest to sztuczny aromat, który nie posiada takich właściwości jak naturalny olejek.

 

RYBY

Olejki eteryczne, które mogą pomóc w pielęgnowaniu wrażliwości Ryb, a także skutecznie radzić sobie z ich marzycielską i niepraktyczną naturą:

cedr, bergamota, róża damasceńska, kadzidło, cytryna

Bergamota: jeśli czujesz zmęczenie lub wyczerpanie, poszukujesz wytchnienia, uporządkowania myśli i ukojenia zdecydowanie sięgnij po olejek z bergamoty! Świeży aromat rozjaśni umysł i podniesie na duchu w trudnych chwilach. Badania potwierdziły niezwykłe właściwości bergamoty w walce z nadciśnieniem.

Róża damasceńska: to niezwykle cenny olejek ze względu na właściwości jak i sam zapach – trwały i intensywny. Aromat pochodzi ze świeżo zebranych o świcie płatków róży, uprawianej na plantacji w Bułgarii. Kwiat ten jest piękny, ale wymagający, aby wydał aromat doskonały musi mieć zapewnione właściwe warunki wzrostu, a płatki zbierane muszą być z należytą delikatnością. Olejek z róży damasceńskiej to jeden z najbardziej cenionych na świecie olejków, między innymi ze względu na fakt, iż z 4 ton płatków tego kwiatu uzyskuje się zaledwie 1 litr czystego olejku. Kilka kropli olejku wystarczy, aby biżuteria zapachowa pachniała przez kilka dni; możesz używać olejku zamiast perfum. Jest afrodyzjakiem, przyciąga spojrzenia innych, a Ty czujesz się z nim piękna! Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne róża jest dodawana do wielu produktów kosmetycznych. Olejek ten wygładza zmarszczki, nawilża, dodaje blasku i odmładza! Jest doskonały dla ciała, i dla duszy – wprowadza równowagę w organizmie, dodaje pewności siebie i zapewnia doskonałe samopoczucie. Olejek z róży ma bardzo wysokie wibracje, potrafi zmienić nastrój na wręcz euforyczny.

Kadzidło: znane z Nowego Testamentu, nie bez powodu wraz ze złotem i mirrą zostało podarowane Jezusowi przez Trzech Króli. Od tysiącleci bardzo ceniono właściwości zdrowotne tego olejku. Olejek eteryczny z kadzidłowca jest często używany przez naturopatów do wprowadzania równowagi i harmonii w ciele i duszy. Przypisuje się mu właściwości hamowania namnażania się komórek nowotworowych, co powoduje, że jest wykorzystywany pomocniczo w walce z nowotworami. Podnosi odporność, zwalcza infekcje i stany zapalne. Pomaga w gojeniu się ran i ich zabliźnianiu. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Poprawia gospodarkę hormonalną u kobiet oraz ukrwienie kory mózgowej. Olejek eteryczny jest uzyskiwany w procesie destylacji parą wodną żywicy kadzidłowca. Żywicę uzyskuje się przez drobne nacięcia kory drzewa, z której wypływa żywica.

Cytryna: chroni organizm przed infekcjami, wspiera stymulowanie leukocytów, przyspiesza powrót do zdrowia i regenerację organizmu po chorobie. Rozpylany w pomieszczeniach w okresie większych zachorowań zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem. Wspomaga też leczenie nadciśnienia i obniża temperaturę. Jak wszystkie cytrusowe olejki ma właściwości antydepresyjne. Energetyzuje i odświeża. Wspomaga leczenie alergii wziewnych, astmy. Sprawdza się doskonale przy zapaleniu żył, poprawia krążenie. Olejek cytrynowy pomaga w koncentracji. Olejek ten likwiduje zmęczenie i wyczerpanie, wpływa korzystnie na zdolność zapamiętywania. W kosmetologii używany jest do oczyszczania skóry i likwidacji przebarwień. Niweluje stany zapalne, łupież i trądzik. Wspomaga walkę z cellulitem, gdyż detoksykuje i poprawia mikro-cyrkulację. Zwiększa metabolizm. Pomaga pozbyć się nawyku podjadania.

Cedr Himalajski: Cedr Himalajski ma balsamiczną nutę, miękkość i ciepło wyczuwalne w aromacie. Już sama nazwa pochodzi od arabskiego słowa kedron, co w tłumaczeniu oznacza siłę. Tej siły i energii dodaje nam już w pierwszych chwilach zapoznana się z zapachem. Olejek cedrowy dodaje energii, motywuje do działania i ożywia umysł. Oczyszcza myśli, dlatego często pojawia się w mieszankach do medytacji. Znalazł się jako główny składnik mieszanki ViaAroma POWITANIE SŁOŃCA, uwielbianej przez osoby praktykujące Jogę. Jeśli potrzebujesz się rozluźnić, uporządkować swoje myśli i poczuć się stabilnie, zdecydowanie sięgnij po cedr. Nuty cedru pomagają przezwyciężyć kryzysy egzystencjonalne i odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki olejkowi z Cedru Himalajskiemu łatwiej wejść w siebie i znaleźć swoją drogę życiową. Cedr jest symbolem płodności i obfitości, dlatego drzewo cedrowe było niegdyś niezbędnym elementem przy wznoszeniu świątyń i pałaców możnych władców. Olejek ten uznany jest jako doskonały afrodyzjak, pobudza i pozwala wyostrzyć zmysły, a jednocześnie otula aurą bezpieczeństwa i miłości.

znajdź olejki najlepsze dla Twojego znaku zodiaku

Leave a Comment
Leave a Reply
Please login to post a comment.

Menu

Settings

Share