Pytania o dyfuzor NOE

Czy dyfuzor jest głośny?

Spełnia normy emisji hałasu urządzeń elektrycznych używanych wewnątrz pomieszczeń. Nie jest bezszelestny, ale pracuje cyklicznie i nie męczy.

Czy można używać innych olejków niż VIA AROMA?

Można, ale tylko 100% naturalne, eteryczne bez dodatków, bez wody.

Jak długo dyfuzor NOE działa po naładowaniu?

To jak z telefonem, zależy jaki tryb nastawimy, jak często włączamy. Średnio działa przez kilka dni

Czy mocno pachnie?

Każdy ma inny zmysł węchu, bardziej lub mniej wrażliwy. Są osoby, dla których zapach powinien być delikatny i włączają urządzenie raz dziennie, inni lubią jak pracuje przez 3 godziny. To zależy od olejku (olejki cytrusowe są delikatniejsze, nuty kadzidlane będą mocniejsze) - To zależy od pomieszczenia, kubatury, wentylacji (im mniejsze tym szybciej się nasyca zapachem i mocniej czuć zapach)

Czy dyfuzor sam się wyłączy?

Tak, jak się skończy olejek. Można również zaprogramować automatyczne wyłączenie na 1godz, 2godz, 3godz.

Na ile wystarcza olejek?

To zależy jak często się włącza dyfuzor i jak jest zaprogramowany.

Czy można zmieniać olejek?

Tak, wystarczy wykręcić buteleczkę i przykręcić drugą.

Czy trzeba myć dyfuzor?

 • Jeśli działa mniej intensywnie (wydzielana para jest mniejsza) trzeba przeczyścić głowicę igłą (dziurkę zasysającą powietrze, tuż nad miejscem podłączenia ładowarki)
 • Nie należy myć, jeśli działa poprawnie.
 • Jeśli zmienia się olejek warto włączyć na chwilę alkohol etylowy (do kupienia u nas w sklepie), można zmienić rurkę (w pudełku jest 3 sztuki), można przedmuchać (przyłożyć do ust i dmuchnąć, by reszta wyleciała) wytrzeć rurkę.

Nie działa, nie włącza się, nie ładuje.

Należy sprawdzić czy naładowany. Należy sprawdzić zasilacz i kostkę.

Nie działa, jak mogę złożyć reklamację?

Należy zapakować z dokumentem zakupu i odesłać do biura (adres na stronie). - Czas na rozpatrzenie reklamacji to 2 tyg.

Nie podoba mi się kolor dyfuzora, czy mogę wymienić na inny?

Jeśli dyfuzor nie był używany można w ciągu 14 dni wymienić osobiście w sklepie lub z dokumentem zakupu odesłać na adres sklepu (adres sklepu na stronie)

Czy mogę zmienić na inny olejek w zestawie?

Tak, jeśli w opisie zestawu na stronie jest opcja wyboru olejku.

Chcę kupić do firmy większą ilość dyfuzorów

Proszę o kontakt z biurem biuro@viaaroma.pl

Pytania o Dyfuzory Szklane

Jak działa dyfuzor Szklana Kula, Lampa Alladyna ?

Do szklanej misy należy dodać ok 20 kropli wybranego olejku, bez dodatku wody! Podłączyć zasilacz. Następnie włączyć dyfuzor srebrnym pokrętłem (Szklana Kula) lub dotykając ikonki pary w podstawie dyfuzora (Lampa Alladyna ) na wybrany tryb pracy . Działający dyfuzor wytwarza parę, wydobywającą się przez otwór w szklanej części urządzenia. Olejek nie jest podgrzewany! Jest to zimna dyfuzja, cząsteczki olejku są rozbijane na mikrocząsteczki i wyrzucane do góry w sposób mechaniczny. Powstaje delikatna zimna para zapachowa, rozprzestrzeniająca się na całe pomieszczenie.

Aromadyfuzor ViaAroma działa zgodnie z wytycznymi aromaterapeutów: dyfuzja pracy w cyklach kilka minut pracy, kilka minut przerwy.

Jakie zalety maj dyfuzory szklane?

Używanie dyfuzorów w pomieszczeniach, pozwala na wypełnienie przestrzeni czystym aromatem, wybranych naturalnych olejków eterycznych.  W zależności jaki olejek wybierzesz do dyfuzora możesz wpływać na swoje samopoczucie (lawenda – wyciszy, ukoi po całym dniu pracy, czarny świerk – doda energii do działania), są mieszanki olejków chroniące nas przed wirusami w porze jesienno-zimowej ( Anty Wirus ). Przebywanie w pomieszczeniu, gdzie używamy dyfuzora i wdychanie rozpylonego olejku eterycznego to najprostszy sposób na wykorzystanie aromaterapeutycznych właściwości olejków eterycznych.

Na jak długo wystarczają olejki w dyfuzorze Szklana Kula, Lampa Alladyna?

To zależy od częstotliwości włączania dyfuzora i tego jak intensywny lubimy zapach w pomieszczeniu. Olejki eteryczne z cytrusów są delikatniejsze i bardziej lotne, zaś olejki cięższe jak kadzidłowiec, cynamon dłużej i silniej będą wyczuwalne w pomieszczeniach. To wszystko zależy od upodobania osoby stosującej dyfuzor w pomieszczeniu. Olejki eteryczne będą rozpylane tak długo, aż skończy się olejek w zbiorniku dyfuzora, a ich zapach może być wyczuwalny w powietrzu nawet po pewnym czasie. Dyfuzor wyłączy się automatycznie po tym jak skończy się olejek.

Dyfuzory pracują w trybie klika minut pracy kilka minut przerwy.

W jaki sposób czyścić dyfuzor?

Szklane misy dyfuzorów czyścimy alkoholem etylowym nie używamy wody!  Z misy szklanej przelewamy resztkę olejku do butelki. Do szklanej misy wlewamy ok 3ml alkoholu etylowego i włączamy dyfuzor na ok 15 minut. Po tym czasie wylewamy alkohol ze szklanej misy i zostawiamy do całkowitego wyparowania alkoholu. Części drewnianych nie czyścimy wodą.

Szczegółowe informacje na temat czyszczenia znajdują się w dołączonej do urządzenia broszurze.

Na stronie naszego sklepu dostępny jest płyn do czyszczenia dyfuzorów, który również dołączamy do zakupu urządzenia.

Jaki jest optymalne czas pracy dyfuzora?

To, przez jak długi czas rozpylać olejki za pomocą dyfuzora, zależy częściowo od tego, jakiego używasz olejku, od rozmiarów pomieszczenia oraz od zasięgu dyfuzora a przede wszystkim od  wrażliwości na zapach osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Aromadyfuzor ViaAroma działa zgodnie z wytycznymi aromaterapeutów: dyfuzja pracy 4 godziny w cyklach kilka minut pracy, kilka minut przerwy.

Misa zbita. I co teraz?

W naszym sklepie sprzedajemy zapasowe szklane misy do dyfuzorów. Poniżej linki:
Lampa Alladyna

Szklana Kula

Czy można myć misy dyfuzorów wodą?

Absolutnie nie. Dyfuzorów do zimnej dyfuzji nie czyścimy wodą.
Szklaną misę należy czyścić wyłącznie alkoholem etylowym.

Szczegółowa instrukcja czyszczenia znajduje się w opakowaniu dyfuzora.

Czy dyfuzory szklane są głośne?

Nie są głośne. Oba dyfuzory pracują dość cicho i nie zakłócają spokoju w przestrzeni, w której są włączone. Dodatkowo oba dyfuzory posiadają szklane końcówki (nakładki), które po umieszczeniu na szklanym wylocie pary jeszcze skuteczniej wyciszają i zmniejszają strumień pary.
Oczywiście powyższe nie oznacza że dyfuzory są całkowicie bezgłośne. Wydają lekkie mruczenie na poziomie <35dB

Czy do dyfuzora szklanych dyfuzorów dolewa się wody?

Nie. Żadnej wody. Dyfuzory zimnej dyfuzji pracują bez użycia wody. Wytwarzana mgiełka to nie jest para wodna ani opary podgrzanego olejku. Ta delikatna, pachnące mgiełka to rozrobnione cząsteczki olejków uzyskane w procesie zimnej dyfuzji. 

Czym się różnią szklane dyfuzory od wersji plastikowych?

Olejki eteryczne (zwłaszcza cytrusowe) mogą wchodzić w reakcję z plastikiem, rozpuszczają go, w rezultacie jego szkodliwe cząsteczki mogą być uwalniane do powietrza podczas dyfuzji. Aromaterapeuci zdecydowanie polecają używanie szklanych dyfuzorów do olejków eterycznych.

Dodatkowo szkło jest łatwiej wyczyścić, nie chłonie zapachów, nie zabarwia się, jest sterylne.

W plastiku resztki olejku wżerają się w naczynie zostawiając osad i aromat.

Czym się różnią dyfuzory Lampa Alladyna, Szklana Kula od dyfuzora NOE?

Dyfuzory te różnią się od siebie przede wszystkim kształtem i wielkością. Dyfuzor Noe jest najmniejszym dyfuzorem jaki posiadamy w ofercie, jest dyfuzorem bezprzewodowym, który możemy spokojnie spakować do torebki i używać w dowolnie wybranym miejscu. Ładujemy jak telefon, przewodem z końcówką USBC.  Dyfuzory Szklana Kula i Lampa Alladyna wymagają stałego podłączenia do prądu. Są to dyfuzory zdecydowanie stacjonarne.

Dyfuzory Szklana Kula i Lampa Alladyna mają podstawę drewnianą i szklane misy, gdzie umieszczamy olejki zapachowe, dyfuzor NOE jest metalowy w kolorze czarnym lub złotym.

Szklana Kula i Lampa Alladyna sa zaprogramowane na pracę cykliczną, dodatkowo możemy ustawić moc pary niską, średnią lub wysoką. NOE zaś możemy zaprogramować na jedną, dwie lub trzy godziny pracy w interwałach 3 minutowych (120s pracy 60 s odpoczynku, 60s pracy 120s odpoczynku lub 15s pracy 165s odpoczynku)

Dodatkowo dyfuzory Szklana Kula i Lampa Alladyna mają podświetlenie szklanej misy do wyboru kilka kolorów, co spełnia funkcję lampki.

Czy można wymienić zapach w dyfuzorze i jak to zrobić?

Oczywiście w każdym dyfusorze od ViaAroma można dowolnie wymianiać zapachy.

Jeśli w szklanej misie został olejek, którego już nie chcemy dyfuzować najlepiej przelejmy go z powrotem do butelki, szklaną misę można przepłukać alkoholem etylowym, wylać alkohol i poczekać aż misa wyschnie, następnie dodajemy kolejny olejek, który chcemy używać. 

Ile olejku należy wlewać do szklanego dyfuzora?

Dla prawidłowgo działania dyfuzji, dyfuzor wymaga pewnej minimalnej ilości olejku. Orientacyjnie to ok. 20 kropli olejku, żeby zaskoczył. Jeżeli dyfuzor pracuje, ale nie wydziela się para, to znaczy, że należy dodać olejku. 

Co zrobić jeżeli włączony dyfuzor nie daje pary?

Sprawdź, czy dyfzor cicho mruczu - to odgłos małeg silniczeka. Jeśli go nie słychać to przede wszystkim sprawdź przewód zasilający.

Jeśli dyfuzor działa, a mimo to nie widać pary, to znaczy że w misie jest zbyt mało olejku i trzeba go dodać. Zwróć uwagę, że czasem para może być słabo widoczna. Widoczność pary zależy od oświetlenia, ale też od rodzaju olejku - niektóre np. miętowy wytwarzają więcej widocznej pary niż np. cytrynowy.

Jeśli jest widoczna ilość olejku (widać w zagłębieniu dyfuzora na dnie), a mimio to nie wydziela się para, to bardzo prawdopodobne że zatkała się dysza misy. Szczególnie, jeżeli dyfuzor z resztkami olejku stał nieużywany - a to niestety zdarza się najlepszym - wówczas trzeba przemyć misę alkoholem etylowym, zgodnie z instrukcją, oczywiście.

Naturalne olejki eteryczne miewają naturalny osad i niewielka cząsteczka może zapchać czasem urządzenie. Wystarczy wlać alkohol etylowy (ok 3 ml) i włączyć urządzenie na 15 min. Aby się samo wyczyściło. Jeśli widać parę z alkoholu, tzn., że już się oczyścił. Wylej płyn i wlej olejek.

Pytania o Biżuterię

Jak to działa?

Wszystkie informacje dostępne w opisie biżuterii na stronie.

W zestwie był olejek, czy można prosić o wymianę olejku na inny?

Zestawy mają przypisane konkretne olejki i ich nie wymieniamy, można dokupić inny w naszym sklepie.

Czy można modyfikować zestaw?

Zestawy zawierają elementy , które są ze sobą spójne i ich nie modyfikujemy.

Czy zakupiony towar można zapakować na prezent?

Tak, mamy taką usługe, należ ja wybrac w trakcie składania zamówienia

Czy można wybrać kolor padów do biżuterii?

Tak, wystarczy w uwagach przy zakupach wpisać  w jakim kolorze chcemy pady. Można tez dokupić dodatkowy zestaw padów w wybranym kolorze, oferta dostępna na stronie.

Czy można wymienić paski w zestawie?

Do każdego zestawu można wybrać dowolny kolor paska z tych podanych na stronie. Można dokupić dodatkowo dowolny kolor paska z tych dostępnych w ofercie naszego sklepu.

Czy można wymienić zakupioną biżuterię?

Tak, pod warunkiem , ze biżuteria  nie posiada śladów użytkowania. Biżuterię można wymienić osobiście w sklepie lub wysłać w paczce z dowodem zakupu na adres sklepu.

Czy można zamówić dłuższy/krótszy pasek do bransoletki?

Niestety mamy jedną długość pasków, ale w pasku można dorobić jeszcze dodatkową dziurkę.

Jak długo pachnie biżuteria?

Jak mocno pachnie biżuteria, zależy od użytego olejku, jedne są bardziej lotne/mniej trwałe (cytrusy) inne bardziej trwałe (jaśmin) Kwestie indywidualne węchu.

Czy można zmienić zapach w biżuterii?

Tak, w zestawie jest 5 filcowych wkładów, każdy można zakraplać innym olejkiem eterycznym zakupionym w naszym sklepie.

Czy można zakraplać ten sam pad/ filcowy wkład ponownie?

Tak, jak pad stracił już zapach możemy go ponownie zakroplić wybranym olejkiem. Pady filcowe można umyć na pomocą naturalnego mydła i używać ponownie.

Co zrobić jak już biżuteria nie pachnie?

Należy dodać kilka kropek ulubionego olejku zakupionego w naszym sklepie.

Na jak długo wystarcza olejek?

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań osób użytkujących biżuterię, jedni wolą bardziej intensywny zapach i dodają więcej kropli olejku na pad inni mniej. Znaczenie ma również rodzaj olejku, cytrusy są delikatniejsze i szybciej tracą zapach, więc częściej je używamy inne oleje bardziej trwałe (jaśmin) możemy zakraplać rzadziej bo ich zapach utrzymuje się dłużej.

Czy pady/filcowe wkłady można prać?

Tak, można prac używając naturalnych środków piorących.

Ile olejku dodać na pada/filcowy wkład?

Zależy jak intensywny zapach się lubi, sugerujemy zacząć od jednej kropli olejku. Zależy od rodzaju olejku jaki używamy.

Z czego jest zrobiona biżuteria?

Biżuteria wykonana jest ze stali chirurgicznej pozłacanej 18kt złotem. Stal nierdzewna, najwyższej jakości, bez dodatku chromu i niklu. Stal chirurgiczna nie uczula.

Czy biżuteria jest złota czy pozłacana?

Biżuteria jest pozłacana 18k złotem. Dzieki specjalnej technologii warstwa złocenia się nie ściera

Jak zakraplać olejki w biżuterii?

Zależy od rodzaju biżuterii, jedne model medalinów sa odkręcane, inne otwierane na magnes. W obu przypadkach na pad filcowy zakraplamy olejek eteryczny. Dokładny opis jak zakraplać olejki znajduje się na stronie ViaAroma.pl

Co oznaczają wzory, symbole na biżuterii?

Dokładny opis każdego symbolu, który używamy w biżuterii znajduje się na stronie ViaAroma.pl

Czy jest/ będzie inny kolor pasków, padów itp…?

Wszystkie dostępne kolory naszych produktów są dostępne na naszej stronie ViaAroma.pl

Produktu nie ma już na stronie czy będzie jeszcze dostępny?

Niektóre produkty wzory pojawiają się jednorazowo i już nie są powtarzane, na ich miejsce wprowadzamy nowe wzory, wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie WiaAroma.pl

Jaki wzór biżuterii wybrać?

Zachęcamy do przeczytania opisów wszystkich symboli naszej biżuterii. Opisy każdego wzoru są przy każdym produkcie na stronie ViaAroma.pl

Jaki wzór biżuterii dla mężczyzn?

Wszystkie wzory biżuterii męskiej dostępne na stronie ViaAroma.pl w zakładce Biżuteria Męska.

Czy będzie promocja na wybrany produkt?

Niektóre nasze wzory z założenia nie bedą dostępne w cenach promocyjnych. Najczęściej w cenach promocyjnych można dostać końcówki kolekcji lub wybrane modele z okazji szczególnych wydarzeń. Wszelkie promocje dostępne na stronie ViaAroma.pl

Czy biżuteria może uczulać?

Nasza biżuteria wykonana jest bez dodatków niklu i aluminium z wysokiej jakości stali chirurgicznej dobra dla alergików.

Czy biżuterię można zobaczyć na żywo i przymierzyć?

Tak, zapraszamy do sklepu na Siedmiogrodzką 22 w Warszawie, między 9-17 od pon-pt. lub można umówić się  w atelier i tak obejrzeć, przymierzyć i wybrać biżuterię.

Pytania o Olejki

Czy olejki są naturalne?

Tak, w ofercie mamy tylko 100% naturalne olejki.

Jakie są rodzaje olejków?

Na stronie w sekcji Produkty Naturalne-> Olejki Eteryczne jest katalog wszystkich oferowanych olejków. Na stronie produktu podane są nazwy wraz z opisem wszystkich olejków, które można kupić u nas w sklepie.

Skąd pochodzą olejki?

Olejki sprowadzamy bezpośrednio z najlepszych destylarni z całego świata. Wybór dostawcy to długi proces weryfikacji powtarzalności jakości poprzez ocenę procesu produkcji i magazynowania.

Czy olejki posiadają certyfikaty?

Tak, wszystkie olejki sprzedawane u nas posiadają certyfikaty.

Czy olejki można stosować terapeutycznie?

Tak, olejki mogą być stosowane w aromaterapii.

Jaka jest cena olejków?

Ceny wszystkich olejków podane są na stronie ViaAroma.pl

Dlaczego olejki mają różne ceny?

Jest wiele czynników wpływających na diametralnie różne ceny olejków. Pierwsze to łatwość upraw co przekłada się na cenę pozyskiwanego surowca. Drugie to wydajność samego procesu destylacji. Do tego dochodzi niewielki stopień automatyzacji tej gałęzi produkcji, szczegolnie zbiór kwiatów czy owoców do produkcji olejków przeważnie wykonywany jest ręcznie co wpływa na koszty pracy. Te i inne czynniki łącznie determinują zróżnicowania w cenie.

Czy olejki eteryczne nadają się do picia?

Absolutnie NIE! Olejki eteryczne nie są przeznaczone do spożycia. Olejki eteryczne są wyjątkowo stężone i ich spożycie może doprowadzić do poparzenia przełyku lub calego układu pokarmowego. Również rozcieńczanie w wodzie nie rozwiązuje problemu ponieważ olejki eteryczne nie wiążą się z wodą (tak jak żadne inne oleje!). Olejki eteryczne są przeznaczone do AROMATERAPII - czyli terapi polegającej na wąchaniu. Dzięki wysokiej koncentracji: 1 kropla olejku miętowego to 17 filiżanek naparu, wdychając olejki, poprzez błony sluzowe nose dostają się one do krwiobiegu bez pośrednictwa układu pokarmowego. Daje to szybki efekt działania i nie obciąża układu pokarmowego.

Czy olejek można smarować bezpośrednio na skórę?

Tak, ale trzeba wcześniej rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach, z olejkiem bazowym (kokos, oliwa z oliwek, jojoba) - z żelem aloesowym, - z kremem, balsamem najlepiej bezzapachowym, który używamy do codziennej pielęgnacji.

Jak rozcieńczać olejki eteryczne? Z czym rozcieńczać olejki eteryczne?

Wszelkie informacje jak rozcieńczać olejki znajduje się na viaaroma.pl/blog w artykule „Dlaczego przed użyciem olejków eterycznych na skórę należy rozcieńczyć je olejem roślin”

Jaki czas przydatności do użycia mają olejki eteryczne?

Odpowiednio przechowywane olejki eteryczne maja bardzo długi czas przydatności do użycia, dla bezpieczeństwa i zachowania właściwości to ok 2 lat od otwarcia pojemnika.

Jak używać olejków eterycznych?

 • za pomocą dyfuzora do olejków eterycznych (bez wody)
 • olejków eterycznych Nie podgrzewamy, podczas podgrzewania tracą swoje właściwości terapeutyczne.
 • w biżuterii do aromaterapii.

o wszystkich metodach używania olejków eterycznych piszemy na stronie ViaAroma.pl

Jaki olejek na co zastosować?

Aby dowiedzieć się jaki olejek wykorzystać w konkretnym problemie możemy:

 • umówić się na konsultację aromoterapeutyczną
 • zapisać się na warsztaty o zastosowaniu olejków eterycznych
 • zapoznać się z opisami poszczególnych olejków eterycznych na stronie ViaAroma.pl
 • można zakupić w naszym sklepie segregator z kartami olejowymi
 • na stronie ViaAroma.pl w zakładce PORADNIK jest tabela pokazująca jaki olejek na jaką przypadłość.

Menu

Settings

Podziel się