Click for more products.
No produts were found.
Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Dlaczego przed użyciem olejków eterycznych na skórę należy rozcieńczyć je olejem roślinnym?

Olejki eteryczne powinniśmy przed użyciem na skórę wymieszać z olejem roślinnym, niby jedna mała kropelka olejku szkody zrobić nie powinna, a jednak...

Czyste, naturalne olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane! W małej buteleczce mieści się olejek z wielu kilogramów danej rośliny Jedna kropla mięty pieprzowej to odpowiednik kilkunastu filiżanek naparu z mięty - a kto z nas tyle przyswoi?

Nasz organizm nie został przystosowany do wchłaniania i metabolizowania tak ogromnych ilości ziół, dlatego najbezpieczniejszym sposobem stosowania aromaterapii jest dyfuzowanie olejków w pomieszczeniu (kiedy to olejek rozpraszany jest w powietrzu) lub stosowanie na skórę po uprzednim zmieszaniu z olejem bazowym (tu może być olej ze słodkich migdałów, lub jojoba, kokosowy, albo z kiełków pszenicy, awokado, makowy, itp.)

Dlaczego z olejem roślinnym? - bo budowa olejków eterycznych sprawia, że nie rozpuszczają się w wodzie!

Olejki eteryczne składają się z substancji lotnych i po nałożeniu na skórę zapach bardzo szybko "ucieka", zastosowanie połączenia z olejem roślinnym znacznie przedłuża intensywność aromatu. Dzięki temu opakowanie olejku wystarcza nam na dłużej i nie jest to dla nas zbyt kosztowne. Bazą naturalnych perfum są własnie oleje roślinne.

Należy zawsze pamiętać, aby ostrożnie stosować olejki zwłaszcza podczas kąpieli w wannie, gdyż stężony olejek zawsze będzie pływał na powierzchni i podczas zanurzania się w wodzie oklei nasze ciało, co może spowodować poparzenie!

Warto wiedzieć, że niektóre olejki eteryczne (wszystkie cytrusy) są fotouczulające i powinno się unikać słońca do 24 godzin po ich zastosowaniu na skórę - mogą spowodować uczulenie lub przebarwienia.

Bezpieczniej stosować je w biżuterii zapachowej, gdzie olejek nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Wśród olejków eterycznych są tez takie, których stężenie w kontakcie ze skóra nie powinno przekraczać 1% - to olejek z czarnego pieprzu, goździka, oregano, czy cynamonu. Są zbyt silnie działające i w dużym stężeniu mogą podrażniać.

100% naturalne olejki eteryczne to niezwykły dar natury, możemy je wykorzystywać do łagodzenia przeróżnych dolegliwości, poprawiać sobie nimi nastrój, odświeżać powietrze w domu, czy używać do pielęgnacji. Możemy z nich robić naturalne środki do prania i czyszczenia kuchni.

Jest tylko jeden warunek - musimy korzystać z nich rozsądnie!

Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się