Click for more products.
No produts were found.
Najnowsze komentarze
Brak opinii
Szukaj na blogu
Najnowsze artykuły

Cajeput - niedoceniany olejek w walce z infekcjami

Olejek eteryczny Cajeput otrzymywany jest z drzewa Cajeputowego, które należy do tej samej rodziny, co drzewo herbaciane. Ze względu na bardzo bogaty skład i większe stężenia niektórych związków chemicznych w tej roślinie uważa się, że jego działanie jest znacznie szersze i mocniejsze niż w przypadku drzewa herbacianego.

Cajeput używany był w starożytności na terenie Indochin, w Afryce Wschodniej i w Azji, w postaci liści,  naparów, nalewek. Dzięki swoim właściwościom uważany jest za doskonały olejek przeciwwirusowy, świetnie radzi sobie z wirusami grypy. Nie tylko w przypadku zachorowania, ale zaobserwowano, że potrafi zapobiegać zarażeniu grypą od chorych osobników. W tym celu najlepiej dyfuzować olejek w pomieszczeniu, gdzie przebywają osoby zainfekowane oraz profilaktycznie codziennie w domu.

Sprawdził się wielokrotnie jako ochrona przed chorobami zakaźnymi typu cholera i dur brzuszny.

Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, także przy bólu ucha i zęba. Niektóre osoby cierpiące na niezwykle silne migreny sięgają właśnie po Cejeput, gdyż działa on szybko i intensywnie.

Cajeput stosuje się w przypadku stanów zapalnych dróg moczowo-płciowych, w zapaleniu pęcherza, bólu cewki moczowej, wówczas zaleca się kąpiele, po uprzednim rozcieńczeniu olejku w miodzie lub tłustym mleku. Warto dodawać do płukania bielizny, a w czasie infekcji zakraplać 2 krople na bieliznę osobistą, dla wzmocnienia efektu.

Istotną przewagą olejku Cajeputowego nad drzewem herbacianym jest pomoc w zwalczaniu stanów zapalnych oskrzeli i w redukcji kaszlu, a to dzięki zwiększonemu stężeniu eukaliptolu. Podobnie jak eukaliptus, pomaga odkrztuszać wydzielinę. Cajeput przynosi szybką ulgę w przypadku zatkanych zatok, łagodzi zapalenie gardła i zapobiega infekcjom dróg oddechowych.

Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym wykazuje skuteczność w walce z bakteriami i grzybami, stosowany w leczeniu tężca, gronkowca, dlatego doskonale odkaża rany.

Dodatkowo olejek Cajeputowy wykorzystywany może być do obniżenia wysokiej gorączki, z jednej strony rozgrzewa, z drugiej pobudza gruczoły potowe do szybszego usuwania toksyn. Dodatkowo łagodzi bóle chorobowe stawów i mięsni, tak często towarzyszące grypie.

Również przynosi ulgę, gdy użyjemy go do masażu bolących stawów z powodu zapalenia reumatoidalnego. Wielu producentów wykorzystuje skład Cajeputu do swoich maści na bolące stawy. Skurcze mięśni złagodzi Cajeput zmieszany z olejem bazowym np. kokosowym.

Stwierdzono również doskonały wpływ olejku z Cajeputa na poprawę pracy jelit, w przypadku stanów zapalnych jelit,  historycznie stosowano ten olejek do walki z czerwonką. Sprawdza się w walce z pasożytami.

Podobnie, jak drzewo herbaciane – Cajeput świetnie nadaje się do pielęgnacji cery trądzikowej. Łagodzi podrażnienia, szybko niweluje wypryski, nie pozostawia przebarwień. Jego moc potwierdza wykorzystanie oelejku Cajeputowego do walki z łuszczycą i świerzbem.

Ze względu na silne działanie olejku z Cajeputa, należy go stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.

Powiązane wpisy
Dodaje opinie
Dodaj odpowiedź
Musisz być zalogowany żeby komentować

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Podziel się